Parodos

Atgal

Virtualiosios parodos

Šiaulių „Aušros" muziejus kviečia ne tik aplankyti jo padalinius, bet ir išbandyti muziejininkų sukurtus interaktyvius maršrutus bei virtualias parodas, leidžiančias pažinti Šiaulių miestą ir jo istoriją.

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

1. Virtuali paroda „Šiaulių archeologija: radiniai ir atradimai" pasakoja po žeme pasislėpusių senųjų kapinynų, senovės gyvenviečių, čia buvusių dvarų, tebestūksančių piliakalnių istorijas bei pristato su jais susijusius archeologinius radinius ir senovės istoriją tyrusius bei šioje srityje vis dar aktyviai dirbančius archeologus.

Parodos nuoroda – http://archeologija.fotomuziejus.lt

2. Virtuali paroda „Tarpukario modernizmo architektūra Šiauliuose" pristato neišlikusius arba iki šiol kaip vertingus neidentifikuotus tarpukario modernizmo architektūros objektus, atskleidžia jų savininkų ir architektų gyvenimo ir kūrybinės veiklos istorijas.

Parodos nuoroda – http://modernizmas.fotomuziejus.lt

3. Virtuali paroda apie Šiaulių apskrities piliakalnius „Šiaulių krašto archeologija: praeities pėdsakai“. Paroda pildoma informacija apie kitus Šiaulių krašto archeologijos paminklus - kapinynus, senovės gyvenvietes, dvarus, senamiesčius ir kaimavietes.

Parodos nuoroda – http://krastoarcheologija.fotomuziejus.lt/en/40/piliakalniai/show/18/83.

4. Virtuali paroda „1863 m. sukilimas: veidai, vardai, istorijos“.

Parodos nuoroda – http://sukilimas.fotomuziejus.lt/lt/49/1863-m_-sukilimas

INTERAKTYVŪS MARŠRUTAI

1. Tarpukario modernizmo architektūra Šiauliuose (laikinai neveikia).

Į savo išmanųjį įrenginį parsisiuntę mobiliąją „CityQuest" programėlę, sekdami maršruto užuominomis susipažinsite su 20 įdomių tarpukario modernizmo architektūros objektų. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis, todėl parsisiuntus „CityQuest" programėlę joje reikia įvesti maršruto norima kalba kodą.

Maršruto lietuvių kalba kodas – kegoyefute
Maršruto anglų kalba kodas – kurikomazi

2. Žydų paveldo objektai Šiauliuose.

Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel" programėlę ir nurodžius vietovardį „Šiauliai" matomas maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose" žemėlapis, informacija apie objektus, svarbius Šiaulių žydų istorijai, jų istorinius vaizdus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.

Maršrutą galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje – https://izi.travel/en/5a72-zydu-paveldo-objektai-siauliuose/lt?fbclid=IwAR1F0UHxoBZ42SwFgsSAkig3rwvzkz7u6x2hBICVXAmNwq_2xCnAdzHBwmQ 

3. Zubovų dvarų sodybos Šiauliuose ir jo apylinkėse: Bubiuose, Ginkūnuose, Aleksandrijoje.

Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel" programėlę ir paieškos laukelyje įvedus vietovardį „Šiauliai" ar „Šiaulių apskritis“ netrukus ekrane atsiras muziejaus parengti maršrutai. Pasirinkus norimą aplankyti dvaro sodybą, programos naudotojai išvys žemėlapį su pažymėtais objektais, jų istorijomis bei unikaliais istoriniais ir šiuolaikiniais vaizdais.

Maršrutus galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje:

Bubių dvaro sodyba – https://izi.travel/en/0dfd-bubiu-dvaro-sodyba/lt
Didždvario dvaro sodyba – https://izi.travel/en/browse/761a2adc-1eb0-4546-8ffd-8b28eda1e8e0?lang=lt
Ginkūnų dvaro sodyba – https://izi.travel/en/browse/cb1aba51-13d6-479c-a347-3af7e920866d?lang=lt 
Aleksandrijos dvaro sodyba – https://izi.travel/en/browse/082f700b-c998-4e2b-b658-52f976e74e65?lang=ltINTERAKTYVUS GIDAS

4. Šiaulių apylinkių piliakalniai.

Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel" programėlę ir nurodžius vietovardį „Šiauliai" matomas maršruto „Šiaulių apylinkių piliakalniai" žemėlapis, informacija apie piliakalnius, jų fotografijos.

Maršrutą galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje – https://www.izi.travel/en/3e86-siauliu-apylinkiu-piliakalniai/lt#c5c5ff65-305b-40aa-ae86-bdab14ab6947

INTERAKTYVUS GIDAS

Chaimo Frenkelio viloje eksponuojamas tiek savo dydžiu, tiek meniniu įtaigumu abejingų nepaliekantis išskirtinis Gruževskių paveikslas. Pagal menotyrininkės Dalios Tarandaitės atliktą Gruževskių šeimos portreto tyrimą lietuvių ir anglų kalbomis parengtas interaktyvus gidas padeda lankytojams atrasti, kiek daug vienas paveikslas gali papasakoti apie dailininko meistriškumą ir to meto dailės lygį, portretuojamų asmenų meninį skonį, gyvenimo būdą, socialinius ryšius ir pan.
Gruževskių šeimos portretą pristatantį interaktyvų gidą galima išbandyti į savo išmaniuosius įrenginius parsisiuntus nemokamą mobiliąją programėlę „iziTRAVEL" ir paieškos laukelyje įvedus vietovardį „Šiauliai".

Gidą galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje – https://izi.travel/en/2361-siauliu-ausros-muziejaus-chaimo-frenkelio-vila-gruzevskiu-seimos-portretas/lt

Kaip atsisiųsti maršrutų programėles į išmaniuosius įrenginius?
Jeigu išmaniojo įrenginio operacinė sistema yra „Android", maršruto programėlę atsisiųsite „Google Play" programėlėje.
Jeigu išmaniojo įrenginio operacinė sistema yra „iOS", maršruto programėlę atsisiųsite „App Store" programėlėje.

Informacija – tel. (8 41) 43 36 80, el. p. reklama@ausrosmuziejus.lt


PASTABA: dėl techninių kliūčių gali neveikti kai kurios izi.travel nuorodos. Tokiu atveju puslapio paieškos laukelyje įveskite maršruto pavadinimą. Pasirinkite lietuvių kalbą, nes dalis „Aušros“ muziejaus maršrutų yra parengti ir anglų kalba.