Lankytojams

Paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių
Atgal

Saulės Kisarauskienės moliotipijos

2010 m. Šiaulių „Aušros“ muziejui dailininkė Saulė Kisarauskienė (g. 1937 m.) padovanojo vyro Vinco ir savo kūrinių (296 vnt.), kiek vėliau (2012 m.) rinkinį papildė dar 4 moliotipijos ir 109 V. Kisarausko eskizai. Dovanota kolekcija suteikia puikią progą susipažinti su mažai kam Lietuvoje žinoma moliotipijos technika.

Virtualioje parodoje išvysite 15 S. Kisarauskienės moliotipijų, sukurtų 1965–2009 m. Dailininkė yra viena iš žymiausių šia technika kuriančių Lietuvos atstovių.

Moliotipijos – tai išraižytos molio plokštės, padengtos storu aliejinių dažų sluoksniu ir atspaustos ant spalvoto popieriaus. Jomis dailininkė mėgina nupasakoti savo kūrybinį kelią – moters, žmonos, motinos, močiutės išgyvenimus. Šiame kelyje būta visko: šviesių akimirkų, ieškojimų, atradimų, praradimų. Dailininkės kuriami žmonės yra tarsi praradę formą, vaizduojami ištęstomis, grakščiomis linijomis, kaip spalvotos dėmės, spinduliuojantys vidinę stiprybę ir veržlumą, nors dažnai atrodo lengvai pažeidžiami ir trapūs. S. Kisarauskienės kūryba artima abstrakčiojo ekspresionizmo filosofijai, kuri savitai gvildena žmogaus egzistencijos klausimus, vidines psichologines kovas, žmogaus ir gamtos santykį. Visa tai atskleidžia šios moliotipijos.

Virtualios parodos autorė Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus muziejininkė Birutė Masiliūnaitė