Edukacijos

Archeologija

Užsiėmimų trukmė – 1–1,5 val.
Užsakymai priimami ir informacija teikiama tel. (8 41) 37 53 45.

Iš ankto užsisakius, muziejaus darbuotojai gali vesti archeologijos paskaitas įvairiomis temomis, kurios susijusios su Šiaulių krašto ir visos Lietuvos archeologine medžiaga. Norimą paskaitos temą būtina suderinti su paskaitos vadovu. Kaina – muziejaus lankymo bilietas kiekvienam moksleiviui ir paskaitos vadovo paslaugos – 28,50 Eur.
EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI
Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais
Kviečiame į įdomų ir linksmą edukacinį užsiėmimą, mėgstamą tiek pradinukų, tiek ir vyresniųjų klasių moksleivių. Jo metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakos apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinos apie siūlus, audinius, galės apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti ir nusifotografuoti. Archeologas pamokys nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta: Šiaulių istorijos muziejus, Aušros al. 47, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 37 53 45
Puodų lipdymas senoviniais būdais

Remiantis archeologine Lietuvos medžiaga, įrengtoje keramikos raidą atspindinčioje ekspozicijoje moksleiviai supažindinami su atskirų istorinių laikotarpių keramika, jos tipais ir formomis, aptariama keramikos gamybos technologija. Moksleiviai gilinasi į senovės žmonių gyvenseną, buitį ir pasaulėžiūrą, paskui virveline technika nusilipdo iš molio puodą.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta: Šiaulių istorijos muziejus, Aušros al. 47, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 52 43 94

Archeologiniai papuošalai
Senovės žmonės tikėjo gamtos galiomis ir stengėsi jas atkartoti papuošaluose. Išmokę apdirbti metalą, lietuviai pradėjo iš jo gaminti papuošalus. Ankstyviausi randami metalo dirbiniai pagaminti iš žalvario, kuris buvo plačiai naudotas papuošalams gaminti visą geležies amžių. Papuošalų formos kito, kiekvienas regionas turėjo kažką savito. Per užsiėmimą muziejuje bandysime atkurti baltiškos kilmės papuošalus – saulės formos pakabučius ir žiedus.

Skirta 8–12 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui– 4 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta: Šiaulių istorijos muziejus, Aušros al. 47, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 37 53 45

Archeologiniai kasinėjimai

Užsiėmimas vyksta atsinaujinusiame Šiaulių istorijos muziejuje, specialiai edukacijoms pritaikytoje erdvėje – ,,Archeologijos dirbtuvėse". Dirbtuvės įrengtos temą atitinkančioje aplinkoje – istorijos ekspozicijos archeologijos dalyje, cokoliniame pastato aukšte. Tai leidžia užsiėmimo dalyviams ne tik susipažinti su archeologija per pasakojimą ir praktinę užduotį, bet ir pamatyti tikrus archeologinių kasinėjimų metu rastus ir ištirtus eksponatus iš pačių seniausių laikų. Edukacija ,,Archeologiniai kasinėjimai" – tai siekis parodyti, kad informacija apie šį mokslą lengvai pasiekiama, populiarinama visuomenėje, noriai dalijamasi naujais atradimais, kurie yra neišsemiami kaip ir turtinga mūsų krašto istorija.

Užsiėmimo metu susipažinsime su Šiaulių krašto priešistore, šiam kraštui būdingais kultūriniais sluoksniais, ekspozicijoje išvysime, kokius įrankius naudojo pirmieji, prieš maždaug 12 tūkstančių metų į šiuos kraštus atkeliavę žmonės, neolito laikotarpiu naudotas žemdirbystės technologijas, bronzos amžiaus žalvario lydinius bei V a. pr. Kr. pradėtą iš vietinės pelkių rūdos lydyti geležį.

Gyvai pamačius profesionalių archeologų iškastus ir ištirtus radinius, edukacijos dalyviai bus įkvėpti patys išbandyti šio darbo procesą. Pasirinkę norimą tyrinėti plotelį inscenizuotose perkasose (dėžutėse su radiniais, užpiltais smėliu) su edukatoriaus pagalba, mentele ir šepetėliu dalyviai kasinės ir analizuos aptiktus atsitiktinius radinius, diskutuos, kas tai per objektai, mėgins priskirti juos atitinkamam istoriniam laikotarpiui.

Skirta 7–11 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui– 2 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta: Šiaulių istorijos muziejus, Aušros al. 47, Šiauliai
Registracija tel. (8 41) 37 53 45