ES projektai

  • Titulinis
  • ES projektai
  • Projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“
Atgal

Projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“

Įgyvendinus projektą, Venclauskių namuose bus sukurtas platus modernių kultūros paslaugų asortimentas, sudarysiantis galimybes vienoje vietoje skirtingo amžiaus ir interesų lankytojų grupėms patenkinti savo kultūrinius, edukacinius, pažintinius poreikius. Restauravus objekte atrastą unikalią XX a. pr. vidaus patalpų polichromiją, autentiškoje istorinėje aplinkoje bus įrengta XX a. pirmos pusės Šiaulių miesto istorijos ekspozicija, atspindėsianti laikmečio gyvenimo būdo ypatumus, pristatysianti pagrindinius istorinius įvykius ir su jais susijusias asmenybes. Ekspozicijoje planuojama vystyti dvi tampriai persipynusias istorinio pasakojimo linijas – tautiškai sąmoningos, pilietiškai aktyvios daugiavaikės Venclauskių šeimos ir Šiaulių, kaip didmiesčio ir antrojo pagal reikšmę miesto šalyje, istorijas.
Objekte taip pat bus sukurtos keičiamų parodų ir renginių erdvės, bus įrengtos edukacinių užsiėmimų ir atvirų kūrybinių dirbtuvių patalpos, veiks leidinių ir suvenyrų pardavimo bei lankytojų poilsio zona, muziejinei-kultūrinei veiklai bus pritaikyta ir Venclauskių namų sodo teritorija, kurioje numatyta įrengti poilsio ir žaidimų zonas.
Venclauskių namų infrastruktūra bei muziejinės veiklos priemonės bus pritaikytos ir neįgaliųjų lankytojų poreikiams.

Vykdomas projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“.

Projekto tikslas – gerinti kultūros paslaugų prieinamumą ir kokybę, didinti jų įvairovę Šiaulių regione.

Rangovai: jungtinės veiklos partneriai UAB „Infes", MB „Virmalda", UAB „Kriautė".Statybos techninė priežiūra: UAB „Ademo techninė priežiūra".

Darbų pradžia: 2017-12-05
Darbų pabaiga: 2019-12-30

Projekto vykdytojas: Šiaulių „Aušros“ muziejus.
Finansuojama iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
www.esinvesticijos.lt Darbų eigą galite sekti Venclauskių namų facebook paskyroje.2019 m. vasario mėn.
Fotografijų galerijoje įamžinti Venclauskių namų tvarkymo darbai: restauruojamas sienų polichrominis dažymas, sudėti nauji langai ir radiatoriai, rengiamas liftas, dažomos lubos, renkamos sienų spalvos ir kt.