Edukacijos

Fotografija

Edukacijų užsakymas tel. +370 41 52 43 93, el. paštu: foto@ausrosmuziejus.ltFOTOGRAFIJOS IR KINO BŪRELIS MUZIEJUJE

Kviečiame visus, besidominčius fotografija ir kinu, į Fotografijos muziejaus organizuojamo unikalaus būrelio užsiėmimus!

Čia išmoksite valdyti šiuolaikinę profesionalią fotografijos techniką, dirbti su studijine įranga, praktiškai išbandysite įvairius fotografinius procesus (juostelių ryškinimą, nuotraukų spausdinimą fotolaboratorijoje, cianotipijos, „pinhole“ ir kitas technikas), susipažinsite su fotografijos ir jos technologijos raidos istorija. Būrelio dalyviams numatyti užsiėmimai ir Fotografijos muziejaus fonduose bei ekspozicijoje, kur galėsite išvysti ir susipažinti su autentiškomis fotografijos technikos ir meno vertybėmis.

O taip pat lauks pažintis su kino kūrimo pagrindais, operatoriaus ir montažo režisieriaus darbu, vaizdo efektų kūrimu. Užsiėmimų metu kursite vaizdo klipą, televizijos reportažą, trumpametražį filmuką, sužinosite, kaip kuriama klasikinė animacija, išbandysite „stop-motion“, sustabdyto kadro animacijos technologiją.

Būrelio veiklose reikalingą techniką ir medžiagas suteikia organizatoriai. Besibaigiant mokslo metams visi būrelio dalyviai muziejaus Studijos parodų salėje patys surengs baigiamąją savo kūrinių parodą.

Rekomenduojama amžiaus grupė: 12–18 metų.
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų.
Užsiėmimų laikas: antradieniais ir ketvirtadieniais, 16 val.
Užsiėmimų trukmė: 1 val.
Kaina: 1 mėn. – 30 Eur / 1 asm.
Vadovai: fotografas Edvardas Tamošiūnas ir Šiaulių kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas.

Fotografijos muziejus Šiauliuose – vienintelis specializuotas fotografijos istorijos, technikos ir meno muziejus Lietuvoje. Muziejuje sukurta kūrybiška, daugiafunkcinė, fotografija alsuojanti erdvė. Vienas iš šios erdvės akcentų – modernus edukacinis centras Studija, aprūpintas šiuolaikiška fotografine įranga. Centrą sudaro edukacinių programų patalpa, fotolaboratorija ir mažoji parodų bei vaizdo peržiūrų salė, kuri prireikus gali būti transformuota į foto studiją.

Kviečiame registruotis iki 2023 m. rugsėjo 17 d.: REGISTRACIJOS ANKETA
Pirmasis užsiėmimas – 2023 m. rugsėjo 19 d. 16 val.

Išsamesnė informacija:
Tel. +370 41 52 43 93
El. p. foto@ausrosmuziejus.lt


EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

Šviesos laboratorija


Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo? Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.

Skirtas 7–12 klasių moksleiviams ir  suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms iki 15 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotografo asistentas


Fotografas – tai fotografijos studijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, meistriškai valdydamas šviesą, įkvepia gyvybę statiškiems objektams. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas išmano įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir juos pritaiko dirbdamas studijoje. Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalų studijine įranga, visi kartu nusifotografuosime ir kiekvienas atsispausdinsime fotografijas atminimui.

Skirta 7–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotograma – šešėlinio vaizdo drama


Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame sutikti ir įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.
Skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.

Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms nuo 5 iki 30 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Mėlyni saulės atvirukai

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiais dažais užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija.
Apsilankykite Fotografijos muziejuje ir cianotipijos procesą išbandykite patys! Iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai ar išsiųsti paštu muziejuje įrengtoje pašto dėžutė.

*Edukacija priklausoma nuo oro sąlygų.

Skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.

Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms nuo 5 iki 15 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

1863 metų sukilimas: fotografų misija

Ar žinote, kodėl muziejaus fonduose gausu saugomų 1863 metų sukilimo vadų fotografijų, tačiau praktiškai neįmanoma rasti įamžintų vykusių mūšių? Kokios buvo anuometės fotografijos technologijos galimybės? Kaip atpažinti nuotraukose atvaizduotus simbolius, iššifruoti juose besislepiančias istorijas?

Edukacinio užsiėmimo metu „prakalbinsime“ Fotografijos muziejuje saugomus 1863 m. sukilimo vadų ir eilinių dalyvių portretus bei kitus ikonografinius šaltinius – nagrinėsime juos, kaip tikri istorikai ar menotyrininkai!

Turininga virtuali kelionė po praeitį suteiks galimybę susikurti gyvą ir įtaigų sukilimo epochos vaizdinį, neišdildomą jos herojų paveikslą, o fotografija atsiskleis kaip galinga medija, perteikianti, įrodanti, įkvepianti ir skleidžianti idėjas, vertybes, epochų dvasią.

Skirta 6–12 klasių moksleiviams.
Grupėms nuo 10 iki 30 asmenų.
Kaina vienam asmeniui – 2 Eur (nuolaidos netaikomos).
Užsiėmimo trukmė: 45 min.
Edukacija vykdoma nuotoliniu būdu ir gyvai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotografiniai filtrai


Ką įsivaizduoji išgirdęs terminą „fotografinis filtras“? Tikriausiai mintyse ima suktis išmaniųjų programėlių pavadinimai? Tačiau išmaniajame telefone fotografiniai filtrai tik imituojami, jau užfiksuotam vaizdui programa pritaiko pasirinkto filtro efektą. Bet ar žinai, kad tokį transformuotą fotografinį vaizdą gali sukurti ir be skaitmeninių technologijų, panaudodamas fotografų nuo seno pamėgtus fotografinius filtrus? Neskaitmeninėje fotografijoje naudojami filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai iš stiklo, plastiko arba želatinos, kurie koreguoja pro fotoaparato objektyvą praeinančią šviesą ir skirti pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą.
Apsilankęs Fotografijos muziejaus terasoje, rasi įvairiausių fotografinių filtrų su aprašymais. Pabandyk pro juos pažvelgti į aplinką ir stebėk, kaip ji pasikeičia. Tada imk filtrą, priglausk prie savo išmaniojo telefono objektyvo, fotografuok ir sukurk savo fotografinį efektą!

Skirta vaikams nuo 12 metų ir suaugusiesiems.
Dalyvių skaičius – neribojamas (individuali veikla).
Trukmė: kiek tik norisi (muziejaus darbo laiku).
Edukacija – nemokama.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.