Informacija

  • Titulinis
  • Informacija
  • Projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“
Atgal

Projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“

Vykdomas projektas „Venclauskių namų restauravimas ir pritaikymas daugiafunkcei muziejinei veiklai“.

Projekto tikslas – gerinti kultūros paslaugų prieinamumą ir kokybę, didinti jų įvairovę Šiaulių regione.

Rangovai: jungtinės veiklos partneriai UAB „Infes", MB „Virmalda", UAB „Kriautė".
Statybos techninė priežiūra: UAB „Ademo techninė priežiūra".

Darbų pradžia: 2017-12-05
Darbų pabaiga: 2019-12-30

Projekto vykdytojas: Šiaulių „Aušros“ muziejus.
Finansuojama iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
www.esinvesticijos.lt

Darbų eigą galite sekti Venclauskių namų facebook paskyroje.


2019 m. vasario mėn.
Fotografijų galerijoje įamžinti Venclauskių namų tvarkymo darbai: restauruojamas sienų polichrominis dažymas, sudėti nauji langai ir radiatoriai, rengiamas liftas, dažomos lubos, renkamos sienų spalvos ir kt.


2020 m. vasario mėn.
2020 m. vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Šiaulių „Aušros“ muziejus pirmą kartą artvėrė restauruotų Venclauskių namų duris ir muziejaus gidai miesto bendruomenei nuo 11 iki 17 val. vedė ekskursijas.
Vasario 16-oji – tapo išskirtine ir simboline proga šventinę dieną pamatyti restauruotus, vienų iškiliausių lietuvių tautinio atgimimo ir Lietuvos valstybės nepriklausomybės kūrėjų – šiauliečių Kazimiero ir Stanislavos Venclauskių – namus.
Gidų lydimi ekskursijų dalyviai turėjo galimybę pasigrožėti muziejine ekspozicine įranga dar neužpildytomis restauruoto kultūros paveldo objekto erdvėmis ir iš muziejaus specialistų lūpų tiesiogiai išgirsti objekte rengiamos XX a. pirmos pusės Šiaulių miesto istorijos ekspozicijos planus. Vienoje iš erdvių lankytojų laukė ir restauratorė, kuri išsamiai papasakojo apie atidengtą tarpukarinį sienų dekorą, atskleidė jo ypatybes ir darbo specifiką.
Ekskursijų metu pats pastatas tapo eksponatu, lankytojams kalbančiu savo erdvėmis, proporcijomis, interjerų polichrominiu dekoru, išlikusiomis autentiškomis detalėmis. Pamatyti restauruotus Venclauskių namus ir sutvarkytą jų teritoriją suskubo keli šimtai Šiaulių miesto gyventojų ir svečių, kurie ekskursijose dalyvavo nuo 11 iki 17 val.
Praėjus Vasario 16-ajai, Venclauskių namai yra uždaromi keliems mėnesiams – vyks ekspozicijos įrengimo darbai. Jiems pasibaigus Šiaulių „Aušros“ muziejus kvies visuomenę į naujo muziejaus atidarymą.