Padaliniai

Edukacijos

Užsiėmimų trukmė – 1–1,5 val.
Užsakymai priimami ir informacija teikiama tel. (8 41) 52 43 92.

Iš anksto užsisakius, muziejaus darbuotojai gali vesti istorijos paskaitas įvairiomis temomis, kurios glaudžiai susijusios su Šiauliais, svarbiais Lietuvos istorijos įvykiais. Norimą paskaitos temą būtina suderinti su paskaitos vadovu. Kaina – muziejaus lankymo bilietas kiekvienam moksleiviui ir paskaitos vadovo paslaugos – 28,50 Eur.

Ukrainos piliečiams vykdomos edukacijos – nemokamos. Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 92. Šešėlių teatras
Šešėlis – reiškinys, su kuriuo susiduriame kasdien. Tačiau ne kasdien jį bandome prisijaukinti. Edukacijos metu mokiniai galės įsisiausti į šešėlių pasaulį – susipažinti su šešėlių teatru, jo pagrindiniais akcentais ir atributais. Taip pat jie sužinos keletą būdų, kaip pasidaryti šešėlių teatro sceną, lėles ir figūrėles bei kitus rekvizitus. Pasitelkę paprastas priemones – keletą popieriaus lapų, pieštuką, žirkles ir klijus, – mokiniai galės sukurti individualias šešėlių teatro lėles. Pasigaminę lėles mokiniai taps šešėlių teatro aktoriais – pagal parengtą scenarijų vaidins virtualiame šešėlių spektaklyje.Skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (nuolaidos netaikomos).
Užsiėmime gali dalyvauti 5–30 mokinių.
Užsiėmimai gali vykti ir nuotoliniu būdu.
Užsiėmimo trukmė – 40 min.

Vieta: Venclauskių namai, Vytauto g. 89, Šiauliai.

Registracija tel. (8 41) 524392
Siluetų kūrimas
Edukacinis užsiėmimas „Siluetų kūrimas“ kviečia apsilankyti Venclauskių namuose, kuriuose tarpukario metais nuolatos gyveno daugybė vaikų – Venclauskių šeima augino ir rūpinosi vaikais, likusiais be tėvų globos ar iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Gausus globotinių būrys susigalvodavo įvairiausių įdomių užsiėmimų. Užsiėmimo metu dalyviai galės išmėginti vieną iš jų mėgiamų užsiėmimų – autentišku būdu sukurti savo profilio siluetą. Užsiėmimo metu dalyviai pieš vienas kito siluetus, pasitelkę specialius prietaisus (siluetų piešimo rėmelį, pantografą ir kt.) juos sumažins iki reikiamo dydžio, ir pagal individualius sprendimus parengę rėmelį sukurs autentišką savo profilio atvaizdą.


Skirta 4–8 klasių moksleiviams.
Kaina vienam asmeniui – 3 Eur (nuolaidos netaikomos).
Užsiėmime gali dalyvauti 10–30 mokinių.
Užsiėmimo trukmė – 60 min.

Vieta: Venclauskių namai, Vytauto g. 89, Šiauliai.
Registracija tel. (8 41) 524392