Skaitmeninimo skyrius

Projektai

PRADĖJOME ĮGYVENDINTI PROJEKTĄ „VIRTUALUS MUZIEJUS“

2018 m. rudenį Šiaulių „Aušros“ muziejus partnerio teisėmis pradėjo įgyvendinti Lietuvos dailės muziejaus administruojamą „Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“.

Įgyvendinus projektą 2021 m., bus modernizuota LIMIS sistema, kurioje kaupiami ir per portalą www.limis.lt publikuojami duomenys apie visus suskaitmenintus Lietuvos muziejų eksponatus. Sistema bus papildyta naujais eksponatais ir šiuolaikinių vartotojų poreikius atitinkančiomis naujomis elektroninėmis paslaugomis, taip pat bus sukurtos naujos ir patobulintos jau veikiančios LIMIS integracijos su kitomis informacinėmis sistemomis.

Projekto metu bus sukurtos šešios individualizuotos teminės LIMIS viešosios prieigos, skirtos naujai sukurtoms el. paslaugoms: „Mediniai kultūros paveldo objektai 3D“, „Audiogidai vaikams“, „Po Vilniaus pilių teritoriją virtualiai“, „Lietuvių kalba per priemones, eksponatus bei ekspozicijas“, „Interaktyvių skaitmeninių paskojimų platforma „Mano ir mūsų istorija“, „Virtualus muziejų turas“.

Šiaulių „Aušros“ muziejus projekte daugiausia dėmesio sutelks į virtualių pasakojimų platformos „Mano ir mūsų istorija“ kūrimą. Tai interneto svetainė, skirta visiems, besidomintiems savo, šeimos, giminės, krašto bei valstybės istorija. Čia kiekvienas vartotojas ne tik ras gausybę atminties institucijose saugomos medžiagos, sugrupuotos į įvairias temas apie svarbius ir reikšmingus mūsų ir valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius, bet ir pats galės dalintis savo asmeniniais pasakojamais, įkelti fotografijas, vaizdo ir garso medžiagą, komentarus ir tekstus iš savo archyvų ir taip papildyti kolektyvinę istoriją savo asmeniniais pasakojimais.

Taip pat bus sukurtas „Aušros“ muziejų ir jo padalinius reprezentuojantis virtualus turas, o viename iš padalinių – Fotografijos muziejuje – įdiegtas specialiai mažiesiems lankytojams sukurtas audiogidas nuolatinėje ekspozicijoje.

Šiaulių „Aušros“ muziejus per tris projekto įgyvendinimo metus taip pat papildomai suskaitmenins ir publikuos LIMIS portale beveik 25 000 kultūros paveldo objektų. Muziejuje veikiantis Šiaulių regiono muziejinių vertybių skaitmeninimo centras pasipildys nauja įranga, kuri leis dar efektyviau vykdyti muziejinių vertybių skaitmeninimą ir suskaitmeninto turinio sklaidą ateityje.

Daugiau informacijos apie projektą:

https://www.ldm.lt/pradedamas-igyvendinti-lietuvos-integralios-muzieju-informacines-sistemos-limis-pletros-modernizavimo-ir-nauju-el-paslaugu-projektas-virtualus-muziejus/