Padaliniai

Edukacijos

Edukacijų užsakymas tel. +370 41 52 43 93, el. paštu: foto@ausrosmuziejus.lt

Ukrainos piliečiams edukacijos – nemokamos. Būtina išankstinė registracija.FOTOGRAFIJOS BŪRELIS MUZIEJUJE

Neseniai rekonstruotas Fotografijos muziejus Šiauliuose – vienintelis specializuotas fotografijos technikos ir meno muziejus Lietuvoje. Muziejuje sukurta kūrybiška, daugiafunkcinė, fotografuoja alsuojanti erdvė. Vienas iš šios erdvės akcentų – modernus edukacinis centras „Studija", aprūpintas šiuolaikiška fotografine įranga. Centrą sudaro edukacinių programų patalpa, fotolaboratorija ir mažoji parodų bei vaizdo peržiūrų salė, kuri prireikus gali būti transformuota į fotostudiją.
Fotografijos muziejuje organizuojamo Fotografijos būrelio užsiėmimai vyks edukaciniame centre „Studija". Čia be teorinių fotografijos istorijos, senosios istorinės ir šiuolaikinės technikos ir technologijos žinių, būrelio dalyviai galės praktiškai išbandyti įvairius fotografinius procesus, išmoks fotografuoti, dirbti su profesionalia studijine įranga, gaminti fotografijas fotolaboratorijoje ir kt. Fotografijos būrelio dalyviams numatyti užsiėmimai ir Fotografijos muziejaus fonduose bei ekspozicijoje, kur galės išvysti ir susipažinti su autentiškomis fotografijos technikos ir meno vertybėmis, turės galimybę lankyti ir aptarti Fotografijos muziejuje rengiamas parodas. Besibaigiant mokslo metams būrelio dalyviai Fotografijos muziejaus „Studijos" parodų salėje patys surengs baigiamąją savo kūrinių parodą
Skirta 12–18 metų vaikams ir jaunuoliams, norintiems pažinti fotografijos esmę, išmokti fotografuoti ir gaminti fotografijas, analizuoti ir vertinti fotografijos kūrinius.
Vieta: Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Trukmė: 1 val. Užsiėmimai vyksta 2 kartus per savaitę (pirmadienį ir penktadienį).
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų.
Būrelis mokamas – 20 Eur (1 mėnuo).

Platesnę informaciją apie būrelio užsiėmimus rasite Fotografijos muziejasu interneto svetainėje: www.fotomuziejus.lt
Informaciją teikia Vilija Ulinskytė-Balzienė, Šiaulių „Aušros" muziejaus Fotografijos skyriaus vedėja, tel. +370 41 52 43 96, el. p. foto@ausrosmuziejus.lt

Edukaciniai užsiėmimai

Šviesos laboratorija


Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo? Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.

Skirtas 7–12 klasių moksleiviams ir  suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms iki 15 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotografo asistentas


Fotografas – tai fotografijos studijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, meistriškai valdydamas šviesą, įkvepia gyvybę statiškiems objektams. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas išmano įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir juos pritaiko dirbdamas studijoje. Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalų studijine įranga, visi kartu nusifotografuosime ir kiekvienas atsispausdinsime fotografijas atminimui.

Skirta 7–12 klasių moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotograma – šešėlinio vaizdo drama


Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame sutikti ir įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.
Skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.

Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms nuo 5 iki 30 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Mėlyni saulės atvirukai

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiais dažais užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija.
Apsilankykite Fotografijos muziejuje ir cianotipijos procesą išbandykite patys! Iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai ar išsiųsti paštu muziejuje įrengtoje pašto dėžutė.

*Edukacija priklausoma nuo oro sąlygų.Skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams ir suaugusiesiems.
Kaina vienam asmeniui – 4 Eur (nuolaidos netaikomos).
Grupėms nuo 5 iki 15 asmenų.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.

Fotografiniai filtrai


Ką įsivaizduoji išgirdęs terminą „fotografinis filtras“? Tikriausiai mintyse ima suktis išmaniųjų programėlių pavadinimai? Tačiau išmaniajame telefone fotografiniai filtrai tik imituojami, jau užfiksuotam vaizdui programa pritaiko pasirinkto filtro efektą. Bet ar žinai, kad tokį transformuotą fotografinį vaizdą gali sukurti ir be skaitmeninių technologijų, panaudodamas fotografų nuo seno pamėgtus fotografinius filtrus? Neskaitmeninėje fotografijoje naudojami filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai iš stiklo, plastiko arba želatinos, kurie koreguoja pro fotoaparato objektyvą praeinančią šviesą ir skirti pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą.
Apsilankęs Fotografijos muziejaus terasoje, rasi įvairiausių fotografinių filtrų su aprašymais. Pabandyk pro juos pažvelgti į aplinką ir stebėk, kaip ji pasikeičia. Tada imk filtrą, priglausk prie savo išmaniojo telefono objektyvo, fotografuok ir sukurk savo fotografinį efektą!

Skirta vaikams nuo 12 metų ir suaugusiesiems.
Dalyvių skaičius – neribojamas (individuali veikla).
Trukmė: kiek tik norisi (muziejaus darbo laiku).
Edukacija – nemokama.

Vieta – Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Registracija tel. (841) 52 43 93.