Renginiai

Atgal
Foto rakursai_1200x1200-a5f287ddc91e2cd7192b9ee8b1ae4bf1.jpg
2022-10-05

Viešų paskaitų ciklas „FOTOGRAFIJOS RAKURSAI“

2022 m. rugsėjo 29 d.–spalio 20 d. Fotografijos muziejus kviečia į viešas paskaitas apie fotografiją. Šiais metais net su keturiais žinomais lektoriais tyrinėsime fotografiją, pasitelkę antropologinį, filosofinį, meninį, mokslinį požiūrius. Gilinsimės į fotografijos medijos veikimą šiuolaikinėje visuomenėje, jos įtaką ekologinių nelaimių kontekste, santykį su kitomis disciplinomis. Kelsime klausimus apie fotografijos poveikį mums ir drauge ieškosime atsakymų.

Paskaitos vyks gyvai Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) bei bus tiesiogiai transliuojamos muziejaus Facebook paskyroje.

Informacija apie renginį

Data: 2022-10-05
Laikas: 17.30 val.
Vieta: Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai
Spalio 5 d., (trečiadienis), 17.30 val.
AGNĖ NARUŠYTĖ „FOTOGRAFINIO MOMENTO TRANSFORMACIJOS: TARP DISCIPLINŲ“
Paskaitoje bus kalbama apie fotografijos santykį ir jungimąsi su kitais menais: tapyba, kinu, teatru, performansu. Svarstoma, kaip tokia simbiozė keičia fotografijos ontologiją. Ar neprarandamas fotografijos buvimo praeityje tikrumas? Kokios naujos semiotinės konstrukcijos sukuriamos? Analizuojamas skaitmeninės fotografijos nutolimas nuo tikrovės ir supanašėjimas su garsininėmis struktūromis.
Spalio 12 d., (trečiadienis), 17.30 val.
LAIMA KREIVYTĖ „FOTOGRAFIJA KAIP AKTYVIZMAS. ZANELE MUHOLI KŪRYBA“
Paskaitoje į fotografiją bus žvelgiama, kaip į aktyvų veiksmą, kuriuo siekiama sukelti socialinį, politinį pokytį. Nagrinėjama šiuolaikinių fotografų, vadinančių save vizualiaisiais aktyvistais, kūryba. Analizuojamas 2019 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalės dalyvės fotografės Zanele Muholi atvejis. Lektorė svarstys, kaip fotografijomis kvestionuojama galios pozicija ir dominuojantis kanonas.
Spalio 20 d., (ketvirtadienis), 17.30 val.
BERTA TILMANTAITĖ „AR MES PASAKOJAME ISTORIJAS, AR JOS PASAKOJA MUS?"
Paskaitoje bus kalbama apie fotopasakojimų kūrimą, analizuojant lektorės kurtas istorijas, kuriose tyrinėjamos ekologinės temos – atskleidžiamas žmogaus ir gamtos ryšys. Keliami klausimai apie naratyvų įtaką žmogui ir fotografijos vietą žurnalistikoje? Aptariamas fotografo dokumentalisto darbo pobūdis, etikos standartų skirtingumai skirtingose šalyse.
Plačiau apie paskaitų ciklą: https://i.fotomuziejus.lt/SsiVf
__________
Organizatorius
Fotografijos muziejus
Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė

Galerija