Renginiai

Atgal
Simpoziumas_FB event Lt - Copy-e43245095c580318af0f6da6df527e28.jpg
2019-09-04

Tarptautinis senųjų fotografijos technologijų simpoziumas

2019 m. rugsėjo 4–6 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks Tarptautinis senųjų fotografijos technologijų simpoziumas.
Simpoziumo programa:
• konferencija (pranešimai skirti seniesiems fotografijos procesams, jų istorijai apžvelgti, pristatyti institucijose kaupiamus fotografinius rinkinius, jų tyrimo ir saugojimo problematiką, kylančius iššūkius medžiagą pritaikant ir panaudojant šiandien);
• kūrybinės dirbtuvės (kūrybinėse dirbtuvėse galima dalyvauti tik iš anksto užsiregistravus el. paštu info@fotomuziejus.lt (nurodyti dirbtuvių pavadinimą, vardą, pavardę, instituciją).

VISI RENGINIAI – NEMOKAMI!

Informacija apie renginį

Data: 2019-09-04
Laikas: 10-18 val.
Vieta: Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai
Fotografinis vaizdas nuo to momento, kai buvo išrastos technologijos, kaip jį užfiksuoti, tapo svarbia asmeninės ir kolektyvinės istorijos dokumentavimo, komunikacijos ir meninės raiškos priemone. Tobulėjančios skaitmeninės technologijos išstūmė brangų ir nepalyginamai daugiau laiko ir žinių reikalaujantį fotocheminį fotografijos gamybos procesą, tapusį muzealija, tyrimų ir pažinimo objektu. Fotografinis paveldas sudaro reikšmingą muziejų, archyvų, kitų institucijų saugomo vizualiojo paveldo dalį, neprarandančio aktualumo ir visuomenės susidomėjimo. Senųjų fotografijos technologijų įvairovė, kai reikia jas tyrinėti ir aprašyti, sukelia nemažai sunkumų tyrėjams, o fotografinės medžiagos netvarumas reikalauja didžiulių pastangų, praktinės ir teorinės patirties, norint ją išsaugoti.
Siekiant sutelkti atminties institucijų pajėgas sprendžiant opiausias fotografijos paveldo saugojimo problemas, skatinti dalykinį dialogą, apsikeitimą patirtimi ir gerosios praktikos sprendimais tarp įvairių sričių specialistų, simpoziume kviečiami dalyvauti ir dalytis patirtimi fotografijos tyrėjai, muziejininkai, archyvarai, restauratoriai, senųjų fotografijos technikų praktikai iš Lietuvos ir užsienio.
Simpoziumo temos:
• senųjų fotografijos technologijų dirbtuvės (senųjų fotografinių procesų rekonstrukcija, demonstracija, interpretacija);
• senųjų fotografinių procesų aktualumas (senųjų fotografinių procesų aktualumas šiandien: interpretacija ir pritaikymas kūryboje, kultūros edukacijoje);
• senųjų fotografinių procesų reiškinys (senųjų fotografinių procesų reiškinys muziejų ir kituose rinkiniuose: kolekcijos, eksponatai, išsaugojimo problematika. Senųjų fotografinių procesų istorija ir technologija);
• senųjų fotografinių procesų tipologija (senųjų fotografinių procesų tipologija, terminologija, identifikavimas, technologijų tyrimai (problemos, metodai, teorija ir praktika).

Simpoziumo organizatoriai: Šiaulių „Aušros“ muziejus; Fotografijos muziejus. Simpoziumą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba; Šiaulių miesto savivaldybė. Simpoziumo draugai: Atvirosios fotografijos dirbtuvės; Šiaulių PRC.

Galerija