Renginiai

Atgal
0001_nemokamas-muzieju-lankymas-facebook-irasas-facebook-virselis-facebook-renginio-virselis-366-366-piks_1658988113-91bf93046c9fa86fcb429a35b62d4a4f.png
2023-01-29

Paskutinį sausio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

2023 m. sausio 29 d., paskutinį sausio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių – Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus, Fotografijos muziejaus, Šiaulių istorijos muziejaus, Venclauskių namų-muziejaus, Žaliūkių malūnininko sodybos-muziejaus, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus – lankymas yra nemokamas.

Informacija apie renginį

Data: 2023-01-29
Laikas: 11.00–17.00 val.

CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)

Muziejuje veikia paroda „Molyje įamžinta istorija“. Parodoje lankytojai susipažins su koklių istorija: kaip jie atkeliavo iš Europos į Lietuvą, kokie buvo gaminami, kaip dekoruojami. Čia kokliai atsiskleidžia kaip neatsiejama dvarų interjero puošybinė dalis, kaip vienas iš dvarų kultūros pažinimo šaltinių. Paroda siekiama skatinti patyrinėti koklius ir kaip fizinį objektą, ir kaip kultūrinį reiškinį, teikiantį praktinę naudą ir kuriantį meninę vertę. Tikimasi, kad vaikščiodami po parodą lankytojai nusikels į laikus, kai buvo šildomasi krosnimis bei išsamiau susipažins su Šiaurės Lietuvos dvarais. Parodoje galėsite prisėsti prie židinio ir paskaityti knygą „Chaimo Frenkelio vila Šiauliuose. Lietuvos žydų istorijos liudijimai“, iš paruoštų kaladėlių pastatyti savo svajonių krosnį.

Muziejuje taip pat turėsite unikalią galimybę virtualiai pasivaikščioti M. K. Čiurlionio paveiksluose. Būtina įsigyti filmo peržiūros bilietą! Daugiau informacijos – https://i.ausrosmuziejus.lt/yjboI


FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)
Muziejuje veikia teminė Mindaugo Lukošaičio ir Virginijaus Kinčinaičio paroda „en + tropē“. M. Lukošaičio piešinių ir V. Kinčinaičio fotografijų deriniai suteikia galimybę giliau suvokti gyvenimo griuvėsiuose vienu metu slypinčiais gilesnes metaforas ir nuogą dokumentalumą, nyksmo pavidaluose užkoduotą grožį ir entropijos dėsningumus. Paroda yra šiuolaikinio meno festivalis VIRUS’ 27 dalis.


VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)
Muziejuje išvysite fotomenininko Stanislovo Žvirgždo parodą „Lietuvos peizažai“ iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių, pristatančią menininko kūrybą. Parodoje atskleidžia labiausiai menininko pamėgtas žanras – peizažas. S. Žvirgždo peizažuose atsikartoja tarptautinis piktorializmo stilius (tapybą imituojantis fotografijos stilius, ypač populiarus XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje). Jo darbuose perteikiama idealizuota gamta be civilizacijos ženklų, o peizažai su išskirtais planais, išryškintomis detalėmis primena grafikos piešinius. Muziejuje taip pat išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po žiemiškai pasipuošusį Našlaičių sodelį.


ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)
Muziejuje išvysite nesenai atidarytą atvirų saugyklų ekspoziciją, pristatančią itin turtingus muziejaus rinkinius. Tarp jų – patys reikšmingiausi, patys svarbiausi etnografijos skyriaus eksponatai, muziejaus „Aukso fondas“. Lankytojai išvys nuo pat muziejaus įkūrimo (1923 m.) iki šių dienų surinktus eksponatus, iliustruojančius „Aušros“ muziejaus istoriją.

12 ir 14 val. vyks nemokamos ekskursijos atvirų saugyklų ekspozicijoje. Registracija nereikalinga.

Muziejuje veikia paroda „Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystė ir Lietuvos didžioji kunigaikštystė 1561–1795 m.”. Parodos tikslas – supažindinti Lietuvos muziejų lankytojus su kaimynės Latvijos dar menkai žinomu XVI–XVIII a. istorijos laikotarpiu ir atvirkščiai – Latvijos muziejų lankytojus – su Lietuvos istorija. Paroda padeda suvokti, kokį pėdsaką mūsų, Lietuvos ir Latvijos, valstybių istorijoje, kultūroje paliko kaimyninės valstybės. Pirmą kartą Lietuvoje, Šiauliuose, muziejaus lankytojai galės susipažinti su originaliu 1569 m. rugpjūčio 3 d. Liubline surašytu pergamentu – Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystės inkorporacijos į Abiejų Tautų Respublikos uniją aktu, kurį pasirašė karalius Žygimantas Augustas.


DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139, ŠIAULIAI)
Pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.


RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174, ŠIAULIAI)
Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.


ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73, ŠIAULIAI)
Sodybos kieme kviečiame pasidžiaugti žiema Jei lauke nesinorės būti – galėsite apžiūrėti malūną, trobą ir net pažaisti virtualios realybės žaidimą, leisiantį pasijusti tikru malūnininku. Veikia nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija.

 

Galerija