Renginiai

Atgal
0001_nemokamas-muzieju-lankymas-facebook-irasas-facebook-virselis-facebook-renginio-virselis-366-366-piks_1679663319-7fcee07db02b8a773050a1bbc55fc611.png
2023-03-26

Paskutinį kovo sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

2023 m. kovo 26 d., paskutinį kovo sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas yra nemokamas: Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus, Fotografijos muziejaus, Šiaulių istorijos muziejaus, Venclauskių namų-muziejaus, Žaliūkių malūnininko sodybos-muziejaus, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus.

Daugelyje padalinių veikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus 100-mečiui skirta paroda „Šiaulių albumas“.

Informacija apie renginį

Data: 2023-03-26
Laikas: 11.00–17.00 val.
CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)

Nuolatinės ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas“, „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“ lankymas.

Muziejuje turėsite unikalią galimybę virtualiai nusikelti į M. K. Čiurlionio paveikslus. Būtina įsigyti filmo peržiūros bilietą! Daugiau informacijos – https://i.ausrosmuziejus.lt/yjboI

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)

Fotografijos muziejaus Galerijoje veikia paroda „Šiaulių albumas“, pasakojanti apie Vilniaus ir Tilžės gatvių raidą. Šios, vienos seniausių gatvių mieste, šiandien yra pagrindinės Šiaulių urbanistinio karkaso ašys, susikertančios pačiame miesto centre, senamiesčio branduolyje. Tai ir judriausios šiauliečių kasdienių maršrutų trasos, skersai ir išilgai skrodžiančios miestą, o už jo ribų virstančios magistralėmis, kurios jį sujungia su pasauliu.

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)

Venclauskių namuose-muziejuje eksponuojama parodos „Šiaulių albumas“ dalis kviečia pažinti miesto dvasią: laisvą, veržlią, nepasiduodančią. Šiaulių istorija susipina iš daugybės nepaprastų istorijų, kurios atskleidžia laisvos dvasios miesto tapatybę ir savitumą.

Muziejuje taip pat išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po Našlaičių sodą.

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)

Šiaulių istorijos muziejuje lankytojai išvys atvirų saugyklų ekspoziciją, parodančią „Aušros“ muziejaus eksponatų „aukso fondą“ ir ką tik atvertą nuolatinę ekspoziciją, atskleidžiančią Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139, ŠIAULIAI)

Šiauliai dar ir šiandien kartais pavadinami dviračių miestu. Apie tai, kaip gimė dviračių miesto legenda pasakojama Dviračių muziejaus ekspozicijoje, parodos „Šiaulių albumas“ dalyje.

Pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.

RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174, ŠIAULIAI)

„Šiaulių albumo“ dalis Radijo ir telelvizijos muziejuje iškels klausimą – „o gal Šiauliai – inžinierių miestas?“ Vartydami miesto istorijos albumą, jame aptinkame pasakojimų apie iškilius išradėjus ir jų išradimus.

Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.

ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73, ŠIAULIAI)

XIX a. pabaigoje užmiestyje, Žaliūkių kaime vokiečio Gustavo Danielio tėvo žemėje pastatytas Žaliūkių malūnas šiandien jau „apglėbtas“ augančio miesto. Šis įspūdingo stoto statinys ir šalia jo atkurta sodyba mena kadaise čia buvusį Žaliūkių kaimą, apie kurį taip pat pasakojama „Šiaulių albume“.

Kviečiame pasivaikščioti sodybos kieme. Jei lauke nesinorės būti – galėsite apžiūrėti malūną, trobą ir net pažaisti virtualios realybės žaidimą, leisiantį pasijusti tikru malūnininku. Veikia nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija.


Paroda „Šiaulių albumas“ taip pat eksponuojama Prisikėlimo aikštėje ir skvere šalia laikrodžio „Gaidys“.
Artimiausiu metu parodos dalys bus atidarytos Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje, Šiaulių istorijos muziejuje, Fotografijos muziejaus Galerijoje.

Parodą lydi muziejinė patyriminė intervencija Šiaulių senamiestyje ir virtualioje erdvėje „Šiaulių TOP vietos ir herojai“. Interaktyvus edukacinis maršrutas kviečia atrasti svarbias istorines vietas bei objektus ir susipažinti su juos kūrusiais žmonėmis. Maršrutas pasiekiamas atsisiuntus programėlę „Actionbound“.

Plačiau apie parodą „Šiaulių albumas“ – https://i.ausrosmuziejus.lt/eEw97