0001_0001_nemokamas-muzieju-lankymas-facebook-irasas-facebook-virselis-facebook-renginio-virselis-366-366-piks_1650460700_1656078949-cca0426bc04037c8988f65bfb170e380.png
2022-06-26

Paskutinį birželio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

2022 m. birželio 26 d. paskutinį mėnesio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių – Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus, Fotografijos muziejaus, Šiaulių istorijos muziejaus, Venclauskių namų-muziejaus, Žaliūkių malūnininko sodybos-muziejaus, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus – lankymas yra nemokamas.

Informacija apie renginį

Data: 2022-06-26
Laikas: 11–17 val.
CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74) – čia išvysite amerikiečių dailininko Hunto Slonemo (Hunt Slonem) kūrybos parodą „Spalvotas Hunto Slonemo pasaulis“. Menininko darbai išreikšti ryškiais potėpiais ir sodriomis spalvomis tarsi nukelia žiūrovą į visai kitą, paralelinę ir egzotišką, karalystę. Ši paroda turi terapinį poveikį, todėl kviečiame ateiti, atsipalaiduoti, išeiti iš muziejaus pasikrovus geros energijos.
H. Slonemo darbus rasite ne tik parodinėje salėje, tačiau ir kitose muziejaus erdvėse, todėl atidžiai apžiūrėkite kiekvieną iš jų.
Apžiūrėję muziejų užsukite į vilos parką, kur jau pradėjo skleistis rožių žiedai.

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140) – paskutinė proga išvysti Visvaldo Morkevičiaus personalinę parodą „Tikiuosi susitikti save“ ir Elenos Kanarskaitės interaktyvią instaliaciją „Pasilikti veidrodyje“. Šios parodos parengtos bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija ir yra 20-ojo medijų meno festivalio „Enter“ dalis. Būtinai užkilkite ant muziejaus stogo, kur atsivers graži Šiaulių panorama.

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47) – lankytojų lauks dvi parodos – naujai atidaryta unikali paroda ,,LYGBY kirvis. 13000 metų garantija“ bei Algirdui Juliui Greimui skirta paroda ,,Pasaulis semiotiko akimis“. Bus galima apsilankyti ir nusifotografuoti tarpukario pradžios mokyklos klasėje. Šią dieną 12.00 val. ir 14.00 val. muziejuje vyks nemokamos ekskursijos, kurių metu bus pristatoma pastato istorija, aprodomos naujai suremontuotos erdvės. Bus galima pasigrožėti išskirtine geležinių kryžių viršūnių instaliacija. Lauko ekspozicijoje lankytojai galės apžiūrėti apeiginius dubenuotuosius akmenis.

ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73) – šviečiant saulei pakviesime pasisupti sūpuoklėse, susipažinti su sodybos augintiniais. Jei lauke nesinorės būti – galėsite apžiūrėti malūną, trobą ir net pažaisti virtualios realybės žaidimą, leisiantį pasijusti tikru malūnininku. Veikia nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija.

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89) – užsukę į muziejų išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus, čia ką tik atidarytą parodą „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“, skirtą šio pogrindinio leidinio 50-mečiui. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po našlaičių žiedais pasipuošusį sodelį.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139) – pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.

RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174) – muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.