Renginiai

Atgal
Liagas_viršelis 387x387 mm-78c92f3f0543a598de02af0294ef9ab0.jpg
2018-09-11

Giedriaus Liago fotografijų parodos „Potemės“ atidarymas

G. Liagas (g. 1967) į kūrybą pasinėrė itin anksti: būdamas vos septyniolikos, prisidėjo prie Kauno jaunųjų fotografijos „chuliganų“, vėliau pakrikštytų „Plėšriųjų sekcija“ (neoficialios menininkų grupės nariai buvo Arūnas Kulikauskas, Gintautas Stulgaitis, Saulius Paukštys, Visvaldas Dragūnas). Kaip menininkas G. Liagas formavosi kūrybinės laisvės pritvinkusioje aplinkoje, kur avangardinės idėjos reiškėsi ne vien kompoziciniais sprendimais, technologiniais eksperimentais, bet veržėsi ir į turinį. Laikotarpis ir atrasti bendraminčiai kolegos padarė didelę įtaką fotografo pasaulėjautai.

Informacija apie renginį

Data: 2018-09-11
Laikas: 17:30–20:30
Vieta: Fotografijos muziejus
Adresas: Vilniaus g. 140, Šiauliai
G. Liago kūrybinis periodas jau pasibaigus „plėšriųjų“ erai iki šiol mažai kam yra žinomas. Ėmus dėstyti Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir Vytauto Didžiojo universitete, prasiplėtusi tarpdisciplininė terpė suteikė naujų inspiracijų, padėjo dar labiau išsilaisvinti ir atrasti naujas raiškos formas. Techniniai ir cheminiai procesai virto vis svarbesniu meninės kūrybos aktu, kūrybiniam sumanymui įgyvendinti vis dažniau ir drąsiau buvo pasitelkiamos nefotografinės priemonės, tokios kaip dažai, kalkės, aerografai, nagų lakai, kopijuokliai. Menininko darbai neretai labiau primena grafiką ar tapybą nei fotografiją. Parodose standartinių formatų atspaudus keičia eksponuojami fotonegatyvai ar 1 x 2,5 m formato darbai ant techninės juostos.

Parodoje „Potemės“ daugiausiai eksponuojami praėjusio amžiaus 9–10 dešimtmečiais sukurti darbai. 
G. Liagas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Menininkas yra surengęs asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje, jo darbai yra saugomi Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fonde, Lietuvos dailės muziejuje, Fotografijos muziejuje Šiauliuose, užsienio muziejų ir privačiose kolekcijose.
2017 m. Vito Luckaus fotografijos centras pristatė vieno iš „Plėšriųjų sekcijos“ atstovo Gintauto Stulgaičio kūrybą, tad asmeninė G. Liago paroda ir šiuo metu rengiamas ir netrukus pasirodysiantis kūrybos albumas yra savotiška tąsa prisimenant ir iškeliant avangardinės lietuvių fotografijos kūrėjus.

Paroda veiks iki 2018 m. lapkričio 4 d.

Parodos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė
Parodos organizatoriai: Fotografijos muziejus, Vito Luckaus fotografijos centras
Parodos partneriai: Kauno fotografijos galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Galerija