0001_44993888_2148035165208975_532801572220960768_o_1568382196-fbc4c9b059007b0f3fb035fa4582fd0b.jpg
2019-09-20

Europos paveldo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

Šiaulių „Aušros“ muziejus rugsėjo 20–22 d. kviečia į Europos paveldo dienoms skirtus renginius „Pažink ir pramogauk!“. Programoje muziejus siūlo: įvairias nemokamas ekskursijas visuose muziejaus padaliniuose, retrospektyvinę kino filmų programą Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai), rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimą Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) bei visai visuomenei svarbų renginį – Nepriklausomybės paminklo Sukilėlių kalnelyje atminimo lentų 1863–1864 m. žuvusiems sukilėliams atidengimo ceremoniją.
Taip pat, visomis dienomis, Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia ne tik aplankyti jo padalinius, bet ir išbandyti muziejininkų sukurtus interaktyvius maršrutus leidžiančias savarankiškai pažinti Šiaulių miestą ir jo istoriją.

Informacija apie renginį

Data: 2019-09-20
Laikas: 10-19 val.
RUGSĖJO 20 D., PENKTADIENIS
12 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) nemokama ekskursija su malūnininku medinės architektūros technikos paveldo objekte – Žaliūkių vėjo malūne.
12 val. Nepriklausomybės paminklo Sukilėlių kalnelyje atminimo lentų 1863–1864 m. žuvusiems sukilėliams atidengimo ceremonija.
Asociacija „Laisvieji piliečiai“ įgyvendino Šiaulių miestui svarbų projektą, kurio metu Sukilėlių kalnelio komplekse atnaujino ir įamžino 1863–1864 metų sukilimo aukų atminimą. Asociacijos nariai inicijavo ir parengė reikalingą dokumentaciją, surinko istorinius duomenis, kad Sukilėlių kalnelyje vėl būtų įrengtos paminklinės lentos su nužudytų sukilėlių pavardėmis. Renginio gėlė – baltas žiedas.
14 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) nemokama ekskursija tarptautinėje parodoje „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“.
14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) nemokama ekskursija, kurios metu lankytojai susipažins su tarpukario modernizmo architektūros pastate įsikūrusio muziejaus istorija, architektūra, veikiančiomis parodomis, edukacinėmis programomis, galės apžvelgti miesto panoramą terasoje ant stogo ir nusifotografuoti tikroje fotostudijoje.
15 val. Chaimo Frenkelio vilos parko rožyne (Vilniaus g. 74, Šiauliai) nemokama ekskursija „Rožės veidas. Sodininko diena“. Pradžia – prie įėjimo į Chaimo Frenkelio vilą.
15 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai) retrospektyvinė kino filmų programa „Šiauliai – dviratininkų miestas“. Filmo seansas nemokamas.
16 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“.

RUGSĖJO 21 D., ŠEŠTADIENIS
13 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“.
15 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai) nemokama ekskursija ekspozicijoje „Dviratis technologijų pasaulyje“.

RUGSĖJO 22 D., SEKMADIENIS
15 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) nemokama ekskursija, kurios metu lankytojai susipažins su tarpukario modernizmo architektūros pastate įsikūrusio muziejaus istorija, architektūra, veikiančiomis parodomis, edukacinėmis programomis, galės apžvelgti miesto panoramą terasoje ant stogo ir nusifotografuoti tikroje fotostudijoje.
19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimas. Įėjimas nemokamas.
Žaliūkių malūnininko troboje muziejaus lankytojų lauks aktorės Rasos Rapalytės muzikinis mono spektaklis „Man ilgu“. Nostalgiškoje programoje, sukurtoje remiantis Aldonos Ruseckaitės knyga „Žemaitės paslaptis“, – muzikinių laiškų istorija apie garbaus amžiaus moterį. Vakaro metu skambės žemaitiški tekstai, perpinti portugališkomis dainomis ir ritmais. Ilgesio temą jautriai atspindės Sezarijos Evoros dainos. Drauge su aktore pasirodys muzikantai – Daumantas Slipkus (klavišiniai) ir Gediminas Laurinavičius (perkusija).
Vaikų lauks senoviški žaidimai, piemenų duonos kepimas ir kitos pramogos. Sutemus prie Žaliūkių vėjo malūno bus uždegtas baltų vienybės sąšaukos laužas ir sudeginti tradiciniai Rudens lygiadienio simboliai, nupinti iš šiaudų. Taip pat bus atliekama laužo ugnies pernešimo į trobą apeiga. Kartu prie laužo būti ir vienytis kvies Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus).

VISOMIS DIENOMIS
Interaktyvus maršrutas „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“
Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel“ programėlę ir nurodžius vietovardį „Šiauliai“ matomas maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“ žemėlapis, informacija apie objektus, svarbius Šiaulių žydų istorijai, jų istorinius vaizdus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis. Maršrutą galima peržiūrėti ir internetinėje erdvėje – https://izi.travel/en/browse/fe8e7999-92d7-4014-bce0-046d04dd9914?lang=lt
Orientacinis žaidimas „Atrask Frenkelių paveldą Šiauliuose“
Orientacinis žaidimas, skirtas Frenkelių šeimos paveldui Šiauliuose pažinti. Į savo išmaniuosius telefonus atsisiuntę „Actionbound“ programėlę, žaidėjai turės atlikti įvairias duotas užduotis - rasti tam tikrą vietą Frenkelių fabrikę, rasti ir nuskenuoti QR kodus, atsakyti į klausimus ir vykdyti kūribines užduotis (fotografoti, filmuoti). Žaidimo tikslas - kuo greičiau atlikti visas užduotis ir surinkti kuo daugiau taškų.
Ekskursija „Tarpukario modernizmas. Šiauliai“