Renginiai

Atgal
0001_mn_svetaines-uzsklanda-1200x1200_1651215152-6a35ab2609ea3c232b0b02ed089be55f.jpg
2022-05-14

EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS ŠIAULIUOSE 2022

2022 m. gegužės 14 d., šeštadienį, Šiauliuose vyks Europos muziejų naktis!
Duris atvers ir į nemokamus vakarinius renginius kvies šie muziejai Šiauliuose:

19–24 val. Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74)
19–24 val. Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140)
19–24 val. Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89)
19–24 val. Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47)
19–24 val. Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73)
19–24 val. Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139)
19–24 val. Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174)
19–21 val. Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejus (Tilžės g. 137)
19–24 val. Šiaulių apygardos teismo teismų istorijos muziejus (Dvaro g. 83, būtina registruotis iš anksto)
19–22 val. Šiaulių kino muziejus (Aušros al. 15)
18–22 val. Šiaulių geležinkelių muziejus (Dubijos g. 26)
18–23 val. Vandentvarkos muziejus (Vytauto g. 103)
17–21 val. Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejus (Trakų g. 10, būtina registruotis iš anksto)
19–22 val. Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus (Žuvininkų g. 18)
19–23 val. Militarijos muziejus (P. Višinskio g. 38)
19–24 val. Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“ (Vilniaus g. 213)
19–24 val. Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, būtina registruotis iš anksto)

Informacija apie renginį

Data: 2022-05-14
Laikas: 19–24 val.

19–24 val. CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74)
Lankytojai prisilies prie tekančios saulės šalies Japonijos kultūros. Muziejaus kino salėje vyks Saulės simbolio pristatymas. Kviesime į edukacijas, kurių metu galėsite pasigaminti popierinį kosminį laivą, mokytis rašyti japoniškus hieroglifus tušu.
19.00–21.00 val. vilos Koncertų salėje vyks Simono Gilio improvizacijos fortepijonu.
21.00–24.00 val. vilos Kino salėje vyks kosminės muzikos ir vaizdo šou. Programą parengė Romualdas Volodka (DJ Senis). Skambės multiinstrumentalistų K. Šulcės, R. Vanfrido, I. Tomitos, Ž. M. Žaro kūriniai.

CHAIMO FRENKELIO VILOS PARKAS:
19.00–24.00 „Riedanti spurga“ maisto furgonas su skanėstais.
19.00–22.00 Šiaulių „Senų ratų“ klubo automobilių paroda

Koncertuoja:
19.30 Grupė ,,The Phonic Strings“
20.00 Kamilė Inčiūraitė
20.30 Akvilė Staražinskaitė
21.00 Elzė Urbietytė
21.50 Grupė „Audra“
22.30 Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Neto“
23.00 Gabija Petrauskaitė

19–24 val. FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140)
Duris atversiančioje parodoje bus eksponuojamos XIX a. pab. Lietuvoje, Vilniaus astronomijos observatorijoje, užfiksuotos seniausios Saulės fotografijos bei pirmojo lietuviško palydovo nufotografuota kosminė nuotrauka. Didžiausią ekspozicijos dalį sudarys astrofotografų mėgėjų kūrybiniai darbai, kuriuose užfiksuoti artimiausi Žemei dangaus kūnai: Saulė, Mėnulis, jų užtemimai bei tolimieji kosmoso objektai: ūkai, žvaigždžių spiečiai, galaktikos. Paroda kvies lankytojus keliauti po neaprėpiamas kosmoso platybes bei atrasti fotografijos ir astronomijos draugystę.

Astrofotografas Artūras Medvedevas skaitys paskaitą apie kosminių objektų, galaktikų, žvaigždynų, ūkų fiksavimą ir įspūdingų vaizdų išgavimo techniką. Paskaita muziejaus erdvėse bus transliuojama nuotoliniu būdu tiesiogiai iš fotografo asmeninės observatorijos.

Lankytojai turės galimybę ne tik pasinerti į audiovizualinėmis instaliacijomis sukurtą kosminę atmosferą, mėgautis stogo terasoje elektroninės muzikos kūrėjų – Gražvydo Miknevičiaus, Dominyko Dieliauto, Kipro Pilkos – miksuojamais kosminiais muzikos takeliais, bet ir patys sukurti UV šviesoje šviečiančius atvirukus kosmoso tematika.

19–24 val. VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89)
Lankytojų lauks specialiai tik Muziejų naktį eksponuojamas įspūdingas dangaus skliauto gaublys iš Šiaulių J. Janonio gimnazijos. Gaublys pagamintas XIX a. II p. Vokietijoje, naudotas Šiaulių berniukų gimnazijoje. Muziejaus sodelyje –  aviamodelių demonstravimas. Organizuojama edukacinė veikla „Kylam aukštyn!“, kurios metu lankytojai patys galės išsilankstyti popierinius lėktuvėlius bei juos išbandyti.

19–24 val. ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47)
Renginio metu lankytojai susipažins su parodoje „Aniceta, Stasys, Teresė, Jonas, Janė, Petras, Mykolas, Uršulė, Anupras ir kiti. Čiabuvių pasakojimai“ esančiais eksponatais (prieverpstėmis) bei muziejuje eksponuojamais geležiniais kryžiais, jų ornamentika ir simbolika, aktualizuojančia dangaus kūnų reikšmingumą. Edukacinėje erdvėje, naudojant linografijos techniką ant tekstilės, galėsite pasigaminti skirtuką knygai.

19–24 val. ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73)
Lankytojų lauks: piemenėlių pramogos prie laužo, piemenų duonos ir bulvių kepimas, žolelių arbatos skanavimas, piemenų muzikos instrumentų darymas ir muzikavimas, susipažinimas su švelniais ir jaukiais sodybos augintiniais, virtualios realybės žaidimas, leisiantis pasijusti tikru malūnininku.
23 val. – dangaus šviesulių stebėjimas su Šiaulių techninės kūrybos centro astrofizikos būrelio vadovu Vaciu Jankumi ir jaunaisiais astrofizikais.
24 val. – vyks vidurnakčio ekskursija su malūnininku Žaliūkių vėjo malūne.

19–24 val. DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139)
Lankytojai kviečiami apsilankyti muziejaus ekspozicijoje „Dviratis technologijų pasaulyje“, dalyvauti edukacinėse veiklose – naudojant grotažo techniką pasigaminti suvenyrą ar nusipiešti kosminį dviratį. Vyks filmų peržiūros.

19–24 val. RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174)
Lankytojai kviečiami apsilankyti muziejaus ekspozicijoje „Garso ir vaizdo atkūrimo prietaisai“, dalyvauti edukacinėje veikloje vaikams ir ne tik. 20–22 val. „Radistų asociacijos“ radijo mėgėjai papasakos bei parodys, kaip vyksta darbas trumposiomis ir ultratrumposiomis radijo bangomis, kaip užmezgami ryšiai pasinaudojant mėnuliu ar skrendančiu lėktuvu. Atsakys į klausimą, kodėl trumposios bangos nepatenka į kosmosą, o ultratrumposios patenka. 

19–21 val. JULIAUS JANONIO GIMNAZIJOS ISTORIJOS JONO KRIVICKO MUZIEJUS (TILŽĖS G. 137)
Muziejuje ir rūsiuose išskirtinės istorijos ir faktai apie mokyklą, galimybė atsisėsti į seną medinį mokyklos suolą ir pasimokyti iš senų vadovėlių.

19–24 val. ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMO TEISMŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (DVARO G. 83)
Ekskursijos muziejuje ir vienintelėje Lietuvoje vardinėje Pelikso Bugailiškio teismo salėje, supažindinančios su Lietuvos ir Šiaulių teismų istorija. Būtina išankstinė registracija. Ekskursijos vyks nuo 19 iki 23.30 val. VIETŲ EKSKURSIJOSE NEBĖRA.

19–22 val. ŠIAULIŲ KINO MUZIEJUS (AUŠROS AL. 15)
Lankytojai galės susipažinti su Šiaulių kino istorijos ekspozicija, išvysti kino retrospektyvą „Šiauliai kino filmuose“.

18–22 val. ŠIAULIŲ GELEŽINKELIŲ MUZIEJUS (DUBIJOS G. 26)
Geležinkelių istoriją atspindintys eksponatai muziejuje ir lauko ekspozicijoje. Pristatoma žibintų paroda, filmo apie geležinkelį ir Šiaulių miestą peržiūra. Atliepiant šių metų temą „Kosminė naktis muziejuje“, traukinio vagone organizuojamas vaikų piešinių konkursas „Šauni kelionė traukiniu į kosmosą“.

18–23 val. VANDENTVARKOS MUZIEJUS (VYTAUTO G. 103)
Viename iš aukščiausių Šiaulių miesto pastatų – Šiaulių vandentiekio bokšte – įsikūrusio muziejaus lankymas: Šiaulių vandentvarkos įmonės istorija, vandentiekio ir nuotakyno sistemos raidos etapai, ūkio plėtojimas ir modernizavimas, bendrovės kolektyvo tradicijos. Smagūs mokomieji žaidimai „Ką žinai apie vandentiekio vandenį?“ ir „Sužvejok teršalus“. Džiuljetos Korsakienės autorinės knygos „Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“ pristatymas.

17–21 val. ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS MUZIEJUS (TRAKŲ G. 10)
Ekskursijos, supažindinančios su Šiaulių tardymo izoliatoriaus istorija, bausmių vykdymo sistema, įstaigos veikla ir kt. Būtina išankstinė registracija ir leidimo gavimas. VIETŲ EKSKURSIJOSE NEBĖRA.

19–22 val. VANDOS KAVALIAUSKIENĖS KATINŲ MUZIEJUS (ŽUVININKŲ G. 18)
Pažintis su muziejaus ekspozicija, „muziejaus direktoriumi“ katinu Perlu ir šešiais tūkstančiais katinų iš viso pasaulio.

19–23 val. MILITARIJOS MUZIEJUS (P. VIŠINSKIO G. 38)
Pažintis su Lietuvos karybos ir gynybos raida, XX a. partizaniniais karais, kariuomenės uniformomis.

19–24 val. BALTŲ KULTŪROS PAŽINIMO CENTRAS „BALTŲ KELIAS“ (VILNIAUS G. 213)
Centre šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena, sukuriant galimybes ugdyti sąmoningą baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimo nuostatas. Ekspozicija sukurta remiantis žiniomis apie baltų gyventas ir gyvenamas teritorijas, genčių istorinę raidą, piliakalnius ir laidoseną, gyvenimo būdą, ornamentiką, keramiką, audimą, metalo apdirbimą, bitininkystę, mitybą, sutartines, gamtą. Centre galima rasti ir keturis interaktyvius žaidimus: „Baltų profesija“, „Pažink baltiškus daiktus“, „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“, „Baltų gyvenimas“.

19–24 val. VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS (TILŽĖS G. 155)
Lankytojai kviečiami į Valstybinio Šiaulių dramos teatro 90-mečiui skirtą parodą „Theatrum Mundi“ Prisikėlimo aikštėje bei „Muziejų naktį“ startuosiančią instaliaciją aikštės sienoje. Nuo 21 val. organizuojama naktinė ekskursija teatre! Lankytojai galės pasivaikščioti po teatro pastatą, susipažinti su teatre veikiančiais gamybiniais cechais, repeticijų erdvėmis, paslaptingais rūsiais, iš arčiau pažvelgti į teatro užkulisius ir kūrybinio darbo „virtuvę“. Būtina išankstinė registracija į ekskursiją teatre. Nepilnamečiai asmenys iki 16 metų priimami su suaugusiųjų palyda. VIETŲ EKSKURSIJOJE NEBĖRA.

Specialūs UAB „Busturas“ autobusai kursuos „Muziejų nakties“ maršrutais, jungiančiais visus muziejus, nuo 19 iki 1 val. Maršrutiniai miesto autobusai 1, 12, 18, 21, 24 kursuos iki 1 val.

Organizatorius
Šiaulių „Aušros“ muziejus


Rėmėjas
Šiaulių miesto savivaldybė

Informaciniai rėmėjai:
Žiniasklaidos grupė „Etaplius“
Dienraštis „Šiaulių kraštas“