0001_liepos-26_1656422481-619bc762d16b99b1ff92d3694949a886.JPG
2022-07-26

Chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“ (Frenkelių šeimos istorija)

2022 m. liepos 26 d., antradienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke vyks XIX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“ (Frenkelių šeimos istorija).

Bilieto kaina: 15 Eur, su nuolaida 10 Eur*
*Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems.

Vaikams iki 6 metų, kurie neužima sėdimos vietos, įėjimas nemokamas.
Bilietus įsigyti galima „TICKET MARKET“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose bei internetu >>>

Informacija apie renginį

Data: 2022-07-26
Laikas: 18:00 val.
Vieta: Chaimo Frenkelio vilos parkas
Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai

Labai simboliška, kad Chaimo Frenkelio vilos parke skambės specialiai iškiliai Chaimo Frenkelio (1851–1920) asmenybei 2021 m. rugsėjį kompozitoriaus Gintauto Venislovo (tekstas Vlado Braziūno) sukurtas muzikos kūrinys – chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“.

Šiaulių žydų tautos atstovas Chaimas Frenkelis buvo pripažintas vienu geriausių visų laikų Lietuvos verslininkų, išgarsinusių XX amžiaus pradžios Šiaulius kaip pasaulinį odų apdirbimo centrą. Chaimas, jo žmona Dora, sūnus Jokūbas su žmona Roza garsėjo kaip dosnūs mecenatai ir filantropai.

Chorinės siuitos „Ilgesiui ir vilčiai“ siekis – meno kalba simboliškai įžiebti po vieną menoros žvakę, aliuziškai ją siejant su žydų ir lietuvių sambūviu, šimtmečių šalìgreta, net ir nevilty negęstant ilgesiui ir vilčiai.

Kūrinį atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Egidijus Ališauskas (birbynė), Matas Ričkus (elektrinė gitara), Dainius Rudvalis (kontrabosas), Arkadij Gotesman (perkusija). Dirigentas Linas Balandis. Koncerto režisierė ir skaitovė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė. Tokia atlikėjų grupė ne tik intriguoja, kelia klausytojų susidomėjimą, bet ir padeda atskleisti reikalingas emocijas, suteikia originalių, netikėtų spalvų, sukuria gilų efektą.

Bilieto kaina: 15 Eur, su nuolaida 10 Eur*
*Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems.

Vaikams iki 6 metų, kurie neužima sėdimos vietos, įėjimas nemokamas.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindinis rėmėjas – Šiaulių miesto savivaldybė
Rėmėjai: AB „Šiaulių bankas“, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“
Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“