Renginiai

Atgal
Svetaines uzsklanda_1200x1200px-ab4b3b04ff0bca2fe3a9162a800e4b10.jpg
2021-10-05

Chaimo Frenkelio viloje – Aleksandro Vasiljevo paroda „Oda ir mada“

Nuo 2021 m. spalio 5 d. Chaimo Frenkelio viloje pradeda veikti nauja paroda „Oda ir mada“ iš Aleksandro Vasiljevo fondo, Šiaulių „Aušros“, Lietuvos nacionalinio, Ukmergės kraštotyros, Lietuvos aviacijos, Kernavės archeologinės vietovės muziejų rinkinių.

Informacija apie renginį

Data: 2021-10-05
Vieta: Chaimo Frenkelio vila
Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai
Paroda „Oda ir mada“ sieja odininkystę ir odinių gaminių madą. Kiekvienas jų turi savo ilgą ir turiningą istoriją. Odinė apranga ir apavas nuo savo tiesioginės funkcijos – apsaugoti ir sušildyti nuėjo labai ilgą kelią ir tapo ne tik svarbia kostiumo dalimi, bet ir kai kurių subkultūrų (kaubojai, rokeriai, baikeriai, pankai) simboliu ir neatsiejama įvaizdžio dalimi, o praktiškumas ir patvarumas lėmė platų odos pritaikymą buityje.
Šiaulius galima pavadinti odininkų miestu. Vienas didžiausių odos išdirbėjų buvo Chaimas Frenkelis (1857–1920). Neatsitiktinai paroda eksponuojama Chaimo Frenkelio viloje.
Didžiąją parodos ekspozicijos dalį sudaro Alexandre Vassiliev fondo kolekcijos artefaktai, ekspoziciją papildo eksponatai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus bei kitų Lietuvos muziejų rinkinių: archeologiniai bei istoriniai eksponatai iš Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos aviacijos muziejaus, Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ir Ukmergės kraštotyros muziejaus. Iš Alexandre Vassiliev fondo eksponuojami aprangos komplektai, atskiri drabužiai bei aksesuarai iš 1860–2000 laikotarpio, kurie sukurti mados dizainerių bei garsių mados namų: Cristian Dior, Givency, Thierry Mugler, Pierre Cardin ir kt. Iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių rodomi istoriniai ir archeologiniai eksponatai, pristatoma „Elnio“ avalynės fabriko batų kolekcija.
Muziejuje galima lankytis ir be Galimybių paso. Būtina laikytis kitų nustatytų saugumo reikalavimų.

Paroda veiks iki 2022 m. sausio 16 d.

Galerija