Renginiai

Atgal
shallom pslp_1-fe0cf5c3305be9a6f6a78d21cb492a3f.jpg
2018-09-20

Autentiška gyvenimo istorija – spektaklyje „Shalom, Bellissima!”

2018 m. rugsėjo 20 d., ketvitadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) – pagal autentišką kaunietės Bellos Shirin gyvenimo istoriją pastatytas spektaklis „Shalom, Bellissima!”. Režisierė – Ina Pukelytė, kostiumų dailininkė – Lina Jonikė, vaidina Olita Dautartaitė, Rūta Kumpikaitė, Rokas Lažaunykas.

Spektaklio trukmė – 1 val. 50 min, su pertrauka. Bilieto kaina – 8 Eur. Bilietus platina TIKETA.

Organizatorius – Teatro Klubas. Spektaklio partneris – „Kaunas 2022“, spektaklį globoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija apie renginį

Data: 2018-09-20
Laikas: 18:00 val.
Vieta: Chaimo Frenkelio vila
Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai

„Shalom, Bellissima!” – spektaklis, kur pagrindinės veikėjos litvakės Bellos prisiminimai, atvira ir nuoširdi akistata su pačia savimi, leis pažvelgti ir kartu išgyventi ne tik sudėtingą vienos šeimos, bet ir viso miesto bei jo žmonių istoriją.  17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja  į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais? Apie visą tai ir daugiau – pasakojama spektaklyje, žydiškos, trijų patiekalų vakarienės metu.

Pirmą kartą spektaklis buvo pristatytas 2017 m. rugsėjo 27 d. Kaune, kur sulaukė didžiulio susidomėjimo ir pripažinimo žymių žmonių tarpe. Erika Drungytė – žurnalo „Nemunas“ vyriausioji redaktorė apie spektaklį atsiliepia tokiais žodžiais: „Buvau spektaklyje „Shalom, Bellissima!“. Su skaidriausiom, šviesiausiom mintim po jo išėjau į savo mylimo Kauno gatves, o atmintis atplukdė vaikystės prisiminimų. Pagrindinė spektaklio herojė kalbėjo apie puikius žmones lietuvius, mylėjusius ir gelbėjusius žydus, apie neegzistuojančią kolektyvinę kaltę, apie nuostabų miestą Kauną ir širdies atsakymą, kas yra tėvynė.“ Pati režisierė sako, kad „Šis spektaklis neteigia vienos kokios nors tiesos – tai kvietimas diskutuoti, kalbėti tomis temomis, kurios yra aktualios.“.

Rugsėjo 20 d. 18 val. Chaimo Frenkelio viloje spektaklį „Shalom, Bellissima!” galės išvysti ir šiauliečiai Tai simbolinė vieta istorijai, kurioje susipina Lietuva, Izraelis, Holokaustas, meilė Tėvynei ir žydų kilmės žmonių gyvenimas anuomet. Mat Chaimas Frenkelis buvo garsus žydų pramonininkas ir Lietuvos visuomenės veikėjas.

Informacija: tel. +370 41 43 36 80, +370 41 52 43 89, info@ausrosmuziejus.lt

Galerija