Renginiai

Atgal
stepulio2 (1) – kopija-137741059f684caad6a9b87e7e73b448.jpg
2022-03-30

Ansamblio „LAV Trio“ koncertas „Ei auga, auga“

2022 m. kovo 30 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks septintojo tarptautinio Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurso-festivalio koncertas „Ei auga, auga“. Dalyvauja ansamlis „LAV Trio“. Koncertas nemokamas. 

Festivalio organizatorius – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.

Informacija apie renginį

Data: 2022-03-30
Laikas: 18.00 val.
Vieta: Chaimo Frenkelio vila
Adresas: Vilniaus g. 74, Šiauliai

„LAV Trio“ – Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės), Vytautas Pilibavičius (trombonas, liaudiškas ragas). Modernų, įdomų ir patrauklų ansamblio kuriamos ir atliekamos muzikos skambesį lemia neįprastas, iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesuderinamų instrumentų – koncertinių kanklių ir trombono – muzikavimas kartu. Dainų kompozicijas apjungia autentišką ir modernesnį folklorinį dainavimą atspindintis balsas, kuris dera prie bendro aksominio sąskambio. Išradingos, charakteringos kūrinių aranžuotės, atskirų atlikėjų improvizacijos bei darnus į vientisą muzikinį audinį susiliejantis jų skambėjimas įkūnija dainą, kuri pasiekia kiekvieno klausytojo širdį – tiek jauno, žingeidaus ieškotojo, tiek subrendusio, išrankaus skonio melomano. Ansamblio programa „Ei auga, auga“ – išskirtinai lietuviška ir autentiška, todėl siekiama ją pristatyti profesionaliai ir originaliai, pateikiant ir informacijos apie liaudies dainų įvairovę. Visi ansamblio nariai – savo srities profesionaliai, todėl gali tinkamai reprezentuoti savo atstovaujamus instrumentus, kurių kiekvienas atskirai ir visi kartu atveria plačias skambesio galimybes.

Trumpai apie atlikėjus:
Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja (yra humanit. mokslų daktarė), atlikėja (folkloro ansamblio vadovė bei solo dainininkė), bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė.
Aistė Bružaitė yra meno daktarė, docentė ir kaip koncertuojanti kanklininkė jau antrą dešimtį aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio muzikiniame gyvenime. Plėsdama kanklių muzikos galimybes, dalyvauja bendruose projektuose su klasikinių muzikos instrumentų atlikėjais ir orkestrais, groja įvairiuose ansambliuose, nevengia iššūkių ir naujovių.

Projekto iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius bei aranžuotojas yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius.

Festivalio organizatorius – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija.

Galerija