Naujienos

Atgal

Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždaryme – dėmesys M. K. Čiurlionio kūrybai

2025-08-28

2025 m. rugpjūčio 27 d., trečiadienį, Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) su simfoninio orkestro didybe buvo uždarytas XXII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Programoje – dėmesys M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms.

 
Birželio–rugpjūčio mėnesiais vykęs XXII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis pasiekė finišo tiesiąją ir finaliniu akordu – iškilmingu koncertu – kvietė palydėti vasarą. Scenoje pasirodė Šiaulių miesto simfoninis orkestras „Camerata Solaris“ (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis) ir solistė iš Latvijos Gunta Gelgotė. Dirigentas – Robertas Šervenikas.

Išskirtinio balso sopranas – G. Gelgotė – tarptautinį pripažinimą pelniusi operos solistė, nuolat pasirodanti Latvijos ir Lietuvos nacionaliniuose teatruose bei koncertuojanti su žymiausiais Baltijos šalių orkestrais.

Pernai veiklos 35-metį minėjęs Šiaulių miesto kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ 2025 m. pradžioje išaugo beveik iki 50 narių, įsteigė Šiaulių miesto simfoninį orkestrą. Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus – džiaugiasi galėjęs pirmą kartą pakviesti simfoniniu tapusį miesto orkestrą pasirodyti festivalio scenoje.

Orkestrui dirigavo festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas – vienas žymiausių Lietuvos dirigentų, ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas, dažnai kviečiamas diriguoti prestižiniuose festivaliuose Europoje.

Šiais metais minint vieno iškiliausių visų laikų lietuvių menininkų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – 150-ąsias gimimo metines, festivalio uždaryme šiai temai buvo skirti du akcentai.

Prieš koncertą, klausytojai pakviesti užeiti į Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus Koncertinę salę, kurioje buvo eksponuojamas Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugomas M. K. Čiurlionio lakštinės grafikos kūrinys „Auka“. Apie 1908 m. sukurtame kūrinyje vaizduojamas ant laiptų krašto stovintis baltas angelas. Prasidėjus koncertinei programai, publikai pristatytas specialiai M. K. Čiurlionio jubiliejui progai dedikuotas kūrinys.
 
Renginio vedėja – Raimonda Sližienė.
Organizatorius Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindinis rėmėjas Šiaulių miesto savivaldybė
Rėmėjai: restoranas „Bleu de Frenkel“, Akropolis, gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
Informaciniai rėmėjai: LRT, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“, „Miesto naujienos“,„Media Traffic“
Festivalį įgarsina MB „SLS Tech
Fot. Edvardas Tamošiūnas