Naujienos

Atgal

XV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas

2018-08-24

2018 m. rugpjūčio 30 d., ketvirtadienį, 18 val. šiauliečiai vasarą palydės XV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncerte (Vilniaus g. 74, Šiauliai). Scenoje pasirodys iki šiol niekada festivalyje nedalyvavęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) orkestras ir solistai Kostas Smoriginas (baritonas, Lietuva) ir Vera Talerko (sopranas, Latvija).

Specialiai šiam koncertui meno vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas parengė išskirtinę programą, kuri vainikuos visą šiųmetį vasaros festivalį. Įdomu tai, kad tokios aukštos kokybės ir dydžio pasirodymo festivalio scenoje dar nėra buvę - jis ne tik palepins klasikinės muzikos gerbėjus, bet ir įprasmins festivalio jubiliejinius metus.

Chaimo Frenkelio vilos parke kartu su LNOBT orkestru kūrinius atliks vienas iš garsiausių Lietuvos operos solistų Kostas Smoriginas, puikiai žinomas visame pasaulyje, pasirodantis didžiosiose Europos, JAV operos scenose ir jauna, talentinga solistė iš Latvijos Vera Talerko. Uždarymo koncerte skambės Wolfgango Amadeusaus Mozarto, Gioacchino Rossini, Giuseppe‘ės Verdi, Charles‘io Gounod kūriniai.

„Aušros" muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos teigimu, muziejaus kolektyvas deda daug pastangų, siekdamas festivalį išlaikyti konkurencingą ir patrauklų. Jau antrą dešimtmetį organizuojamas festivalis yra tapęs pavyzdžiu, įrodančiu, kad muziejų veikla neapsiriboja vien parodomis ir ekspozicijomis, festivalis yra viena iš formų, leidžiančių pristatyti garso ir vaizdo meno vertybes, suburiant meno gerbėjus išskirtinėje vilos ir parko erdvėje.

Besibaigiantis šių metų festivalis išsiskiria rengių gausa - pirmą kartą per 15 metų programoje pristatoma net 10 pasirodymų: išskirtinės apimties ir kokybės klasikinės muzikos koncertai, miuziklų premjeros, garsūs mūsų šalies ir užsienio atlikėjai.

Festivalio atidarymo koncerte „Šiauliai sveikina Lietuvą", vykusiame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pasirodė vienas iš garsiausių Lietuvos smuikininkų Martynas Švėgžda von Bekker, Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokyklos auklėtiniai (mokytojai Nijolė Prascevičienė, Zigmas Drakšas). Liepos mėnuo buvo palydėtas įspūdingu festivalio koncertu, sulaukusio labai didelio žiūrovų susidomėjimo - šiauliečių grupės „Colours of Bubbles" ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro bendru projektu „Untold Story".

Festivalio gerbėjai šiais metais išgirdo tradicinės kubietiškos muzikos koncertą, atliekamą energingos grupės iš Kubos „Havana Libre". Šiauliuose siaučiant liūčiai, Chaimo Frenkelio viloje koncertavo saksofonų kvartetas iš Vokietijos „Blattwek". Rugpjūtis prasidėjo džiazo ritmais Byrono Walleno ir grupės „Four Corners" iš Didžiosios Britanijos koncerte. Vienas garsiausių Europos smuikininkų Philippe Graffin (Prancūzija) ir pianistas Justas Šervenikas (Lietuva) kvietė Chaimo Frenkelio viloje pasiklausyti melodingo koncerto „Muzika dviem". Įvyko ir dviejų miuziklų premjeros - Jaunimo miuziklo teatro „Didžioji kometa" ir šiauliečių moderniojo amžiaus miuziklo „Patrimpas". Neliko pamiršti ir mažieji festivalio gerbėjai - jiems Valstybinis Šiaulių dramos teatras parengė specialų muzikinį spektaklį lauko scenoje „Kukučio kelionė".

Tam, kad tradicija Šiauliuose tapęs vasaros festivalis įvyktų, labai svarbus rėmėjų ir draugų indėlis. Šiaulių „Aušros" muziejus nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie festivalio įgyvendinimo.

Bilieto kaina – 10 eur, su nuolaida – 8 eur*. Bilietai internetu>>

Bilietus galima įsigyti „Ticket Market" ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

* Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems.
Vaikams iki 6 metų, kurie neužima sėdimos vietos, įėjimas nemokamas.

 

Organizatorius – Šiaulių „Aušros" muziejus

Pagrindinės rėmėjos:
LR kultūros ministerija
Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė

Festivalio bankas
AB Šiaulių bankas

Rėmėjai:
UAB „Sabalin"
AB spaustuvė „Titnagas"
UAB „Televizijos ir ryšio sistemos"

Pagrindiniai informaciniai rėmėjai:
LRT televizija
Žiniasklaidos grupė „Etaplius"

Informaciniai rėmėjai:
Dienraštis „Šiaulių kraštas"
UAB „RS2"
UAB Šiaulių apskrities televizija
IĮ „Owexx"
UAB „Jcdecaux Lietuva"
„Busturas"
„Šiaulių gidas"

Draugai:

Gėlių ir dovanų salonas „Dabija"

Chaimo Frenkelio vilos restoranas

Viešbutis „Turnė“

Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market"

 

Informacija: tel. +370 41 43 36 80, +370 41 52 43 89, info@ausrosmuziejus.lt, www.ausrosmuziejus.lt