Naujienos

Atgal

Virtuali pažintis su Šiaulių „Aušros“ muziejumi

2020-04-16

Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS) publikuojami duomenys apie suskaitmenintus Lietuvos muziejų eksponatus. Šiaulių „Aušros“ muziejus jau ne vienerius metus sėkmingai dirba su LIMIS sistema ir kiekvieną mėnesį pateikia naujus duomenis apie saugomus eksponatus. Kelias dešimtis tūkstančių „Aušros“ muziejų eksponatų rasite naršydami čia – https://sam.limis.lt/.

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines, Fotografijos muziejuje buvo atidaryta šią sukaktį pažyminti paroda „Laisvės tribūnoje“. Muziejininkai parodą papildė vaizdine medžiaga ir perkėlė į virtualią erdvę. Susipažinti kviečiame Šiaulių „Aušros“ muziejaus interneto puslapyje –
https://www.ausrosmuziejus.lt/laisves-tribunoje/.

Šiaulių miestą ir jo istoriją taip pat galima pažinti, naudojantis kitomis virtualiomis platformomis. Muziejininkų sukurti interaktyvūs maršrutai bei virtualios parodos supažindins su Šiaulių archeologija, žydų paveldo objektais, Zubovų dvarų sodybomis, Šiaulių apskrities piliakalniais, 1863 m. sukilimu. Informaciją apie maršrutus rasite čia –  https://www.ausrosmuziejus.lt/virtualiosios-parodos/.
 
2003–2005 m. Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Šiaulių regiono televizijos „Splius“ darbuotojai sukūrė dokumentinį pasakojimą apie Šiaulių praeitį, miesto gatvių, namų ir juose gyvenusių žmonių istorijas. Ciklo „Įdomioji Šiaulių istorija“ laidas galima rasti Youtube kanale –
Taip pat veikia Youtube kanalas „Šiaulių „Aušros“ muziejaus audiogidai“, kuriame galima rasti  audiogidus muziejuje veikusiai parodai „Daiktai, kurie kalba“ –
Šiuo metu muziejininkai įgyvendina projektą „Virtualus muziejus“ ir dar šiemet pristatys 2 naujus virtualius turus. Vienas jų supažindins su Chaimo Frenkelio vila, kitas – su Žaliūkių malūnininko sodybos, Venclauskių namų, Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejų erdvėmis. Šie virtualūs turai leis apžiūrėti ekspozicijas ir daugiau sužinoti apie ten esančius eksponatus, išgirsti gido pasakojimą ir kt. Fotografijos muziejuje bus įdiegtas specialiai mažiesiems lankytojams sukurtas audiogidas nuolatinėje ekspozicijoje. Šiuo metu veikia du ankščiau sukurti virtualūs turai:
Žaliūkių malūnininko sodybos – http://virtualusgidas.lt/turai/malunas/index.html.

Virtualiai galite apžiūrėti ir dalį Fotografijos muziejaus edvių:
Informacinė erdvė – https://goo.gl/maps/FCHC5np63ZqfnP7T8
Skaitykla – https://goo.gl/maps/1YvFjJ9r6Q77jktU8
Galerija – https://goo.gl/maps/hqqNZ7jbVsdjw6y86
Stogo terasa – https://goo.gl/maps/h4UC5k7Dae9i2UpMA
Stogo terasa iš aukščiausio taško – https://goo.gl/maps/48ntB6W6DDgYAHrKA

Verta paminėti, kad be naujų virtualių turų, Šiaulių „Aušros“ muziejininkai prisideda ir prie virtualių pasakojimų platformos „Mano ir mūsų istorija“ kūrimo. Tai interneto svetainė, skirta visiems, besidomintiems savo, šeimos, giminės, krašto bei valstybės istorija. Čia kiekvienas vartotojas ne tik ras gausybę atminties institucijose saugomos medžiagos, sugrupuotos į įvairias temas apie svarbius ir reikšmingus mūsų ir valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius, bet ir pats galės dalintis savo asmeniniais pasakojamais, įkelti fotografijas, vaizdo ir garso medžiagą, komentarus ir tekstus iš savo archyvų ir taip papildyti kolektyvinę istoriją savo asmeniniais pasakojimais.


Karantino laiku muziejininkai pradėjo aktyvią veiklą socialiniuose tinkluose ir kasdien kviečia leistis į naujus ieškojimus. Fotografijos muziejaus facebook puslapyje į albumą „Keliaukime“ keliami muziejaus fonduose saugomi istoriniai įvairių kraštų vaizdai. Šiaulių „Aušros“ muziejaus facebook puslapyje skelbiamos eksponatų fotografijos, kurios atspindi įvairias veiklas namuose. Chaimo Frenkelio vilos facebook puslapyje sukurta rubrika „Rožių žydėjimo belaukiant“, kurioje dalijamasi eksponatų su rožėmis vaizdais. Taip pat vyksta haiku konkursas, skatinantis kurti. Dviračių muziejaus facebook puslapyje rasite virtualią parodą-piešinių konkursą mažiesiems muziejų lankytojams „Mano svajonių pavasaris su dviratuku“.


Fot. iš muziejaus fondų.