Naujienos

Atgal

Venclauskių namuose-muziejuje – knygos vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“ pristatymas

2022-07-01

2022 m. liepos 5 d., antradienį, 15 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks renginys parodoje „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Renginyje bus pristatoma knyga vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“. Dalyvaus knygos rengėjos s. Danguolė Gervytė, dailininkė Jūratė Tamošiūnaitė-Karašauskienė, kronikos platintoja s. Regina Teresiūtė. Renginys nemokamas.

Minint „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ 50-metį labdaros ir paramos fondas „Bažnyčios kronika“ kartu su „Caritu“ bei leidykla „Artuma“ išleido iliustruotą pasakojimą vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“. Teksto autorė – s. Danguolė Gervytė, dailininkė – Jūratė Tamošiūnaitė-Karašauskienė, knygos išleidimo iniciatorė – labdaros ir paramos fondo „Bažnyčios kronikos“ direktorė Diana Adomaitienė.

Iliustruotas pasakojimas „Kronika. Slaptos knygos istorija“ yra apie sovietmečiu, 1972–1989 metais, pogrindyje leistą Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką. Tai kovos už tikėjimo ir žodžio laisvę istorija, papasakota remiantis tikrais liudytojų atsiminimais. Iliustracijose stengtasi atkurti to meto autentiškas detales ir aplinką. Knygoje nesiekiama pateikti išsamios Kronikos leidybos istorijos ar chronologijos, nuodugniai atkuriant visų dalyvių biografines detales. Pasakojimas žadina jaunųjų skaitytojų susižavėjimą savo tautos herojais ir įtraukia juos į drąsų žygdarbį, kuris iš šių dienų perspektyvos gali atrodyti tarsi istorinis nuotykis ar detektyvas.

Knygos pristatymo metu autorės papasakos apie idėjos leisti tokio tipo knygą gimimą, apie tai, kaip rinko medžiagą ir kaip keliaudamos po Lietuvą ieškojo „Kronikos“ slėptuvių, susitiko su gyvais istorijos liudytojais, sužinojo, kad net saldainių popierėliuose galima paslėpti „Kroniką“ ir taip ją išvežti iš okupuotos Lietuvos.

Kviečiame būti šios knygos įspūdžių liudininkais ir pasidalinti šia meile Lietuvai, laisvei ir tiesai.