Naujienos

Atgal

Vasaros festivalyje – koncertas kompozitoriaus Astoro Piazzolla‘os 100-mečiui

2021-08-18

2021 m. rugpjūčio 18 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XVIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – kompozitoriaus Astoro Piazzolla‘os 100-mečiui skirtas koncertas. Scenoje pasirodė: Lietuvos kamerinis orkestras ir solistai iš Italijos: Giampaolo Bandini (klasikinė gitara), Cesare Chiacchiaretta (bandonija).

 
2021-aisiais muzikos pasaulis mini ypatingą jubiliejų – tango novatoriaus Astor Piazzolla (1921–1992) gimimo šimtmetį. Šią proga visame pasaulyje organizuojami koncertai ir vienas jų, su svečiais iš Italijos, įvyko Chaimo Frenkelio viloje.

A. Piazzolla – vienas garsiausių Pietų Amerikos argentiniečių kompozitorių ir atlikėjų, laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, kuris su tango sujungė džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūrė taip vadinamąjį „naująjį tango“ (Nuevo tango). Koncerte Chaimo Frenkelio viloje skambėjo ryškiausi šio muzikos stiliaus kūriniai.

Atvykstančių svečių – gitaristo Giampaolo Bandini ir bandonija grojančio Cesare Chiacchiaretta – duetas susibūrė dar 2002 m., siekiant pristatyti argentinietišką muziką per jos reprezentatyviausius instrumentus. Charizmatiškasis duetas apkeliavo daugiau nei 50 šalių, sulaukdami kritikų ir publikos pripažinimo, taip pat bendradarbiavo su daugybe iškilių Lotynų Amerikos kompozitorių bei atlikėjų.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio 1960 m. įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) pripažinimą yra pelnęs ne tik gimtojoje Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Šiandien orkestro – Lietuvos atlikimo meno ambasadoriaus – gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Islandiją, Kiniją, Japoniją, Kosta Riką, Libaną. LKO ne tik išlaiko pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. Meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas Sergej Krylov.

Vasaros festivalio programoje rugpjūčio 26 d. – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir operos solistė Justina Gringytė. Garsiausiose pasaulio scenose dainuojanti solistė atliks populiarius XIX amžiaus prancūzų kompozitorių G. Bizet, H. Berlioz, C.Saint-Saens kūrinius, kurių skambesys uždarys XVIII tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį. Dirigentas Robertas Šervenikas.

 
Bilietus į renginius galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.
Internetu galima įsigyti čia>>

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Šiaulių bankas, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“.
 
Fot. E. Tamošiūnas