Naujienos

Atgal

Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno 2023

2023-02-20

Vasario 18 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje-muziejuje tradiciškai rinkosi Užgavėnių šventės persirengėliai, nusiteikę vyti žiemą ir prikviesti pavasarį. Folkloro ansamblių koncertai, linksma programa su šokiais ir dainomis, sotūs Užgavėnių valgiai, pokštai ir varžytuvės laukė visų, atėjusių į sodybą. Net stiprūs vėjo gūsiai nesutrukdė įvykti laukiamiausiai metų kovai – Kanapinis susirungė su Lašininiu ir nugalėjo! Šventei įsisiūbavus – sudeginta Morė.   

Sušalti neleido ir šventinę nuotaiką skleidė: Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“, Kelmės folkloro ansamblis „Ramočia“, Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ ir Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“, Šiaulių kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“. Dalyvavo ir muziejaus draugai – Ukrainiečių asociacijos „Karpatai“ artistai, taip pat svečiai iš sostinės – folkloro ansambliai „Nalšia“ ir „Poringės“, vadovaujami nenuilstančios folkloro žinovės Audronės Vakarinienės. 

Praalkusius viliojo kepamų Užgavėnių blynų kvapas. Blynais vaišino Šiaulių „Dermės” mokyklos, Lieporių bendruomenės, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo, ukrainiečių asociacijos „Karpatai” kolektyvai  ir muziejaus darbuotojų komanda. Lankytojų taip pat laukė Šiaulių universiteto Botanikos sodo specialistų verdama žolelių arbata ir kiti Užgavėnių valgiai.  Žaliūkių malūnininko sodybos gaspadinės šiai šventei išvirė skanių kopūstų su kiaulės uodega. Anksčiau buvo sakoma, kas valgant pirmas suras kiaulės uodegą, tas pirmas ir ves. Dar tikėta, kad jei per Užgavėnes esi sotus, tai būsi sotus visus ateinančius metus. Tikimės, kad visi iš šventės išėjo sotūs ir gerai nusiteikę.

Fot. Rūta Mockapetrytė, Rasa Leišė, Juozas Kazlauskas.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Draugai: VU Šiaulių akademijos Botanikos sodas, Ukrainiečių asociacija „Karpatai“.