Naujienos

Atgal

Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno 2020

2020-02-20

2020 m. vasario 22 d., šeštadienį, 14 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyko Užgavėnių šventė. Tai pirmas ir turbūt pats triukšmingiausias projekto „Tradiciniai sambūriai prie Žaliūkių vėjo malūno“ renginys, kuriuo pradedamas 2020 metų kalendorinių švenčių ciklas „Aušros“ muziejuje. Renginys buvo nemokamas.

Šiais metais šventinę nuotaiką Užgavėnėse skleidė Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis „Platelē“, kuris atvežė į Šiaulius tikras žemaitiškas tradicijas; Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo kolektyvai „Jaunimėlis“ ir „Gerviki“; Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ ir tautinių šokių būrelis „Juostinas“; Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“; Lietuvos tautodailininkų Šiaulių skyriaus folkloro ansamblis „Margulis“. Skambėjo ne tik lietuviškos ir žemaitiškos melodijos – Ukrainiečių asociacija „Karpatai“ jau trečius metus iš eilės šventės lankytojus kvietė pajudėti ir pagal trankią ukrainietišką muziką. Jiems nenusileido ir šventėje dalyvavę rusų bei baltarusių tautinių bendrijų artistai.

Lankytojų laukė gardūs blynai bei kiti Užgavėnių valgiai, Šiaulių universiteto Botanikos sodo specialistų verdama žolelių arbata, daugelį nustebino ir spalvingas bei turtingas Užgavėnių jomarkas. Veikė pirtis ant ratų „Angelai ir demonai“, kurioje buvo puiki proga pasikaitinti sužvarbusiems.
Visą popietę buvo galima pajodinėti Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgais.
Sušalti nebuvo kaip: šokiai ir dainos prie laužo, Kanapinio ir Lašininio kova, Morės deginimas sušildė kiekvieną muziejaus lankytoją.
Užgavėnės Žaliūkių malūnininko sodyboje vyko iki 17 val.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus, rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, draugai: Šiaulių universiteto botanikos sodas, pirtis ant ratų „Angelai ir demonai“, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras.

Fot. M. Pocienė