Naujienos

Atgal

Trys Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai pateko į „Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo tyrimo“ Top 50

2021-11-14

Siekiant vystyti turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą, gerinti traukos objektų pasiekiamumą bei turistų patirtį Lietuvoje, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu 2021 m. rugpjūčio 1–31 dienomis buvo atliktas Lietuvos turistinių vietovių ir traukos objektų infrastruktūros išvystymo lygio vertinimas, kurį įgyvendino tarptautinės rinkos tyrimų bendrovė UAB BERENT Research Baltic.

Net trys Šiaulių  „Aušros“ muziejaus padaliniai pateko į  „Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo tyrimo“ Top 50. Iš viso Lietuvoje buvo įvertinti 275 objektai priskiriami muziejų kategorijai, tokie kaip, dvarai, pilys, lankytojų centrai ar kiti. 

Top 50 lentelėje Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai išsidėstė taip:
4 vietoje – Fotografijos muziejus
20 vietoje – Chaimo Frenkelio vila-muziejus
30 vietoje – Venclauskių namai-muziejus

Vertinimas apėmė bazinių kriterijų ir tokių pritaikomųjų kriterijų vertinimą kaip darbo laikas, pritaikymas neįgaliųjų ir ribotos judėsenos turistų poreikiams, WC, parkavimas, atsiskaitymo galimybės, teikiamos paslaugos, draugiška aplinka šeimoms su vaikais. Papildoma vertė buvo vertinama pagal tokius požymius kaip: renginiai, išmanios paslaugos, besikeičiančios ekspozicijos ar parodos, edukacija, suvenyrų parduotuvė, maitinimo įstaiga, erdvės konferencijoms ar renginiams.

Šiaulių „Aušros“ muziejus nuolat stengiasi tobulinti savo padalinių paslaugų ir infrastruktūros prieinamumą įvairioms socialinėms grupėms, todėl bus atsižvelgta į tyrimo išvadas ir rekomendacijas.

Daugiau apie tyrimą ir jo rezultatus skaitykite čia >>>