Šiaulių „Aušros“ muziejus siekia plėsti paslaugų pasiūlą lankytojams, atsižvelgdamas į individualius jų poreikius turėti daugiau privatumo ir autonomiškumo susipažįstant su muziejaus ekspozicijomis. Gavus LR Kultūros ministerijos programos „Muziejai žmogaus gerovei“ finansavimą ir pasitelkus istorijos ekspertus, 2024 m. bei pritaikius inovatyvius sprendimus, bus parengti trijų muziejaus padalinių – Šiaulių istorijos muziejaus, Fotografijos muziejaus ir Venclauskių namų-muziejaus – ekspozicijų „Šiaulių istorija“, „Laisvę fotografijai!“ bei „Venclauskių šeima ir tarpukario Šiauliai“ adaptuoti ekskursijų tekstai. Bus parengti video gidai klausos negalią turintiems asmenims ir audio gidai lengvai suprantama kalba, skirti turintiesiems intelekto negalią. Kol kas Lietuvos muziejuose lengvai suprantama kalba parengtų gidų nėra. Tad tikimąsi, kad ilgainiui „Aušros“ muziejaus pavyzdžiu paseks ir kiti muziejai.
Atliepiant negalią turinčių asmenų poreikį informaciją apie jiems teikiamas paslaugas rasti lengvai ir suprantamai, „Aušros“ muziejaus internetinė svetainė bus pritaikyta paprastam ir patogiam naudojimui, įdiegiant prieinamumo valdiklį. Svetainės puslapių šone atsiras piktograma, kurią spustelėjus, atsidarys svetainės išvaizdos ar funkcionalumo pakeitimų meniu su įvairiomis parinktimis, pvz.: svetainės spalvų kontrasto pakeitimas, teksto didinimo ar mažinimo funkcija ir t. t. Atsiras valdymas „Tab“ klavišu ir ikonos, nurodančios, kad jas paspaudus galima pasiekti turinį lengvai suprantama kalba ar gestų kalba.
Projekte numatyti ir muziejaus darbuotojų mokymai, apimantys negalios etiketą (ką svarbu žinoti bendraujant su neįgaliaisiais) ir paslaugų pritaikymą (ką svarbu žinoti teikiant paslaugas neįgaliesiems).
Sukurtos naujos audio ir video gidų paslaugos specialiųjų poreikių turintiems lankytojams palengvins apsilankymą muziejuje, leis jiems savarankiškai susipažinti su muziejiniu turiniu, apžiūrėti ekspozicijas priimtinu tempu, lavinti jų kūrybingumą ir vaizduotę. Tokiu būdu bus didinamas asmenų, turinčių negalią užimtumas, mažinama socialinė atskirtis. Bus suteikiamos lygios galimybės rasti ir suprasti informaciją, pažinti istoriją, kultūrą ir meną.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |