Naujienos

Atgal

Šventiniai renginiai Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

2019-12-16

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia į įvairias veiklas, kurios muziejaus padaliniuose vyks visą gruodžio mėnesį. Koncertai, edukacijos, kalėdinio parko atidarymas – šios ir kitos Chaimo Frenkelio viloje ir Fotografijos muziejuje vyksiančios kultūrinės pramogos nuteiks šventiškai, padės pasigaminti originalių atvirukų ir netgi išmokys naujų eglutės puošimo būdų.
 
Kalėdinės cianotipijos edukacijos
Gruodžio 4, 11 ir 18 d., trečiadieniais, 18 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai)
 
Ar jau užuodžiate Kalėdas? Po truputį įsibėgėja pasiruošimas šventiniam laikotarpiui, o imbierinių sausainių kvapas nuneša prie Šventų Kalėdų stalo. Kad švenčių laukimas būtų malonus ir įdomus, kviečiame į Fotografijos muziejaus kalėdines cianotipijos edukacijas. Valandos trukmės užsiėmime susipažinsite su vienu pirmųjų fotografinių vaizdų ryškinimo būdu ir sukursite unikalų atviruką su žiemiškais vaizdais iš Fotografijos muziejaus fonduose saugomų eksponatų. Gal tai bus puikus šventinis suvenyras draugui? Pakviesk į atviruko gaminimo dirbtuves savo artimuosius, kolegas, bičiulius – juk laikas praleistas kartu yra brangiausia dovana.
Edukacijos kaina suaugusiesiems – 4 Eur, su nuolaida – 2 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 96.
 
Edukacija „Kalėdiniai žaislai iš šiaudų“
Gruodžio 4 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
 
Šiaudas – puiki medžiaga kūrybai, todėl Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia šventėms ruoštis kartu ir iš paruoštų šiaudų pasidaryti kalėdinę saulutę, žvaigždutę, paukštuką ar angeliuką, kuris vėliau puikiai papuoš kalėdinę šeimos eglutę.
Edukacijos kaina suaugusiesiems – 2 Eur, su nuolaida – 1 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 94.
 
Kalėdinio Chaimo Frenkelio vilos parko atidarymas
Gruodžio 6 d., penktadienį, 15 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
 
Jau trečią kartą susiburti ir pasitikti žiemą bei artėjančias šventes Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia atgijusiame Chaimo Frenkelio vilos parke. Papuoštas Tūkstančio rožių rožynas, žibančios lauko pavesinės, spindinti eglutė ir šventinės veiklos džiugiai nuteiks tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.
 
Šventės metu bus atidaryta šalies švietimo įstaigų kalėdinių žaisliukų paroda-konkursas „Suspindo Kalėdos“ (organizuoja Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis“), pasirodys Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „VIEVERSĖLIS“ (vad. Arūnas Stankus), Šiaulių menų mokyklos Mados ir teatro studija „MŪZA“ (vad. Daiva Rozgaitė-Udrienė ir Laura Pikelienė).
 
Šiaulių universiteto Botanikos sodo darbuotojai susirinkusiuosius vaišins karšta žolelių arbata, Žaliūkių malūnininko sodybos gaspadinės – kūčiukais. Taip pat bus galima įsigyti Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokinių keptų skanėstų. O kur dar šventinės dirbtuvėlės – žaisliuko Kalėdų eglutei gamyba, šventinio atviruko dekoravimas rožytėmis, piešimas ant veidukų. Renginio vedėjai – Chaimo Frenkelio vilos Ponas ir Ponia.
Renginys nemokamas.
 
Edukacija „Žaisliukas Kalėdų eglutei“
Gruodžio 11 ir 18 d. 18 val. Chaimo  Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
 
Argi nebūtų puiku papuošti kalėdinę eglutę mielu, vieninteliu, savo rankomis pagamintu odiniu žaisliuku? Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlėse dirbama su tikrais odininko įrankiais, kalami ornamentai, klijuojamos spalvingos detalės. Edukacijos pabaigoje kiekvienas dalyvis rankose turės savo pasigamintą odinį žaisliuką, kuris papuoš kiekvienus namus ir padarys šventinį laikotarpį dar įsimintinesniu.
Kaina suaugusiesiems – 4 Eur, su nuolaida – 2 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 43 36 80 arba (8 41) 52 43 94.
 
Koncertas „Šv. Kalėdų belaukiant su Eugenijumi Chrebtovu“
Gruodžio 20 d., penktadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilioje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
 
Artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, kai mieste įsivyrauja malonus šventinis šurmulys, o laikas nenumaldomai bėga, patirti stebuklingą akimirką su muzika kviečia operos solistas baritonas Eugenijus Chrebtovas.
 
Koncerto metu, kartu su pianistu Dariumi Mažintu, E. Chrebtovas atliks pačias gražiausias šv. Kalėdų dainas popklasikos stiliumi. Skambės „Tyli naktis“, „Hallelujah“, „White Christmas“, „Ave Maria“ ir kiti puikiai pažįstami kūriniai.
Bilietus platina www.bilietai.lt
 
Koncertas „Kalėdų žvaigždelė jau spindi aukštai“
Gruodžio 27 d., penktadienį, 17 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
Programoje – mokytojos ekspertės Nijolės Prascevičienės klasės muzikinis vakaras. Koncertmeisterė – Daiva Šulcaitė. Dalyvauja: Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos jaunieji atlikėjai. Koncerto viešnia – Augustė Janonytė (smuikas, Jungtinė Karalystė).
Renginys nemokamas.
 
Jaunųjų Lietuvos žvaigždžių Naujametinis koncertas
Gruodžio 31 d., antradienį, 16 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
 
Šventinę programą atliks Pijus Kondrotas (baritonas) ir Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas).
Bilieto kaina – 5 Eur, nuolaidos netaikomos. Bilietus galima įsigyti Chaimo Frenkelio vilos kasoje. Kasos tel. 841 52 43 89.


Fot. E. Tamošiūnas