Naujienos

Atgal

STOGAS FM sezoną užbaigs elektrinio smuiko virtuozo Diego Esteban ir grupės „Midas Touch“ koncertas

2026-06-23

2026 m. birželio 25 d., ketvirtadienį, 20 val., Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) įvyks paskutinis šių metų renginių ciklo STOGAS FM pasirodymas. Virš Šiaulių senamiesčio stogų skambės elektrinio smuiko virtuozo Diego Esteban (Kolumbija) ir grupės „Midas Touch“ atliekama muzika, jungianti klasikinę meistrystę ir šiuolaikinę energiją.

 
Finalinis STOGAS FM renginys žiūrovams dovanos išskirtinę muzikinę patirtį. Smuikininkas ir pedagogas Diego Esteban, gyvenantis Pietų Korėjoje ir koncertuojantis įvairiose pasaulio scenose, Šiauliuose pasirodys kartu su talentingų muzikantų grupe „Midas Touch“. Tai – elektrinių smuikų, violončelės ir būgnų kvartetas, kuriantis įtaigią klasikinės muzikos ir šiuolaikinių ritmų sintezę. Skirtingų kultūrinių ir muzikinių patirčių susitikimas scenoje atveria naujas klasikinės muzikos skambesio galimybes, o atlikėjų meistriškumas ir improvizacinė laisvė klausytojus įtrauks nuo pirmųjų kūrinių.

Kartu su Diego Esteban scenoje pasirodys smuikininkė Augustina Vizbaraitė, drąsiai tyrinėjanti įvairius muzikos žanrus ir nuolat ieškanti naujų kūrybinių išraiškų, violončelistas Povilas Lukaševičius, išsiskiriantis jautriu skambesiu ir muzikiniu subtilumu bei būgnininkas Mantas Macijauskas, kurio energija ir ritminė jėga kiekvienam pasirodymui suteikia ypatingos dinamikos.

STOGAS FM programa šiemet pakvietė šiauliečius ir miesto svečius Fotografijos muziejaus stogo terasoje patirti gyvos muzikos ir šokio vakarus netikėtoje miesto erdvėje. Birželio 25-osios koncertas taps finaliniu šio sezono akcentu, sujungiančiu tarptautinę atlikėjų patirtį, šiuolaikinį skambesį ir unikalią miesto panoramą.

STOGAS FM yra XXIII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos dalis. Nuo liepos 6 d. festivalio renginiai persikels į Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parką, kur žiūrovų lauks koncertai, spektakliai ir kiti kultūros renginiai.

 
Organizatoriai: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Fotografijos muziejus. Festivalį finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: restoranas „Bleu de Frenkel“, gėlių namai „Magnolija“, PPC „Akropolis“. Informaciniai partneriai: LRT, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“, „Miesto naujienos“