Simfoniniame koncerte – fleitos virtuozas iš Lenkijos

2020-08-11

Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas XVII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis artėja prie pabaigos ir žada ryškią bei įsimintiną rugpjūčio pabaigą. Jau šią savaitę, rugpjūčio 20 d. 18 val. vilos parke šiauliečių laukia ypatingas vakaras – scenoje pasirodys Klaipėdos muzikinio teatro simfoninis orkestras ir žymus lenkų fleitininkas Łukasz Długosz.

Ł. Długoszʼas vadinamas daugiausiai atlikėjų konkursų laimėjusiu fleitininku Lenkijos istorijoje. Gimęs Lenkijoje, artistas iš pradžių studijavo Vokietijoje (Freiburgo ir Miuncheno muzikos akademijose), vėliau Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio akademijoje, o galiausiai iškeliavo tobulintis į Jeilio universitetą JAV.

Atlikėjas koncertuoja ir kaip solistas, ir kaip kamerinių ansamblių narys. Grojo tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vienos „Musikverein“, Berlyno koncertų salėje, Miuncheno filharmonijoje, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kt.

Programoje „Ramios, malonios vasaros naktys...“ klausytojų lauks spalvinga programa – jie išgirs Gioacchino Rossini Uvertiūrą iš operos „Sevilijos kirpėjas“, Giuseppe's Mercadante Koncertą fleitai Nr. 2 e-moll, taip pat G. Rossini ir Benjamino Britteno „Muzikinius vakarus“ ir Johanneso Brahmso „Vengrų šokius“ Nr. 1, 2, 5 ir kt. Koncertą diriguoja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas.

Vasaros festivalį rugpjūčio 27 d. šiauliečiai palydės galingais ir stipriais garsais. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir perkusijos ansamblis „Giunter Percussion“ scenoje sukurs netikėčiausius sąskambius, kurie kaip gaivaus oro gurkšnis, nudžiugins šiauliečius, išsiilgusius naujų skambesių.

Koncertų trukmė: 1 val. Bilieto kaina: 10 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietai – TICKET MARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

Internetu – TICKET MARKET

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Bilietus platina „Ticket Market“.