Naujienos

Atgal

Šiaulių „Aušros“ muziejaus leidiniai – Vilniaus knygų mugėje

2019-02-24

2019 m. vasario 21–24 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus 20-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, jungtiniame Lietuvos muziejų asociacijos stende, jau aštuntąjį kartą pristatė išleistas knygas, albumus, katalogus, atvirukus.

Šiais metais pagrindinis dėmesys buvo skirtas 2018 m. Šiaulių „Aušros“ muziejaus išleistam fotografijų albumui „Remigijus Pačėsa. SHTAI“. Albumo sudarytojai – menotyrininkė Agnė Narušytė ir fotomenininkas Gintaras Zinkevičius. Albumo pristatymo renginys buvo įtrauktas į Kultūrinę mugės programą, vyko vasario 22 d., penktadienį, LITEXPO centro 5.2 konferencijų salėje. Renginį moderavo menotyrininkas Ernestas Parulskis, dalyvavo A. Narušytė, G. Zinkevičius ir albumo dizaineris Gedas Čiuželis. Renginyje pristatyta fotomenininko R. Pačėsos asmenybė, kūryba, prisiminta Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus Vito Luckaus fotografijos centro parengta šio fotomenininko paroda „Geltona gulbė neatplauks“, 2017–2018 m. eksponuota Šiauliuose, Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Marijampolėje. Diskutuota apie albumo dizainą.

Vilniaus  knygų mugėje taip pat buvo galima susipažinti su naujausiu muziejaus leidiniu, atkeliavusi tiesiai iš spaustuvės – albumu „Gintautas Stulgaitis | FOTOGRAFIJA“. Pasibaigus mugei šį ir kitus „Aušros“ muziejaus leidinius galima įsigyti muziejaus padalinių kasose.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. J. Kirkilaitė.