Naujienos

Atgal

Šeimos diena muziejuje

2024-05-01

Kviečiame žaismingai praleisti sekmadienį su šeima muziejuose
Skirkite sekmadienius žaismingam laikui su šeima muziejuose. Kiekvieną mėnesį kviečiame Jus į „Šeimos dieną muziejuje”, kurios metu galite dalyvauti dominančioje veikloje ir daugiau sužinoti apie edukacijos temą, pasigaminti rankdarbį arba pasivaikščioti su gidu muziejaus erdvėse.

2024 m. gegužės 12 d., sekmadienį, jūsų lauks dvi veiklos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose.
Būtina išankstinė registracija nurodytais telefonais arba internetu –https://i.ausrosmuziejus.lt/eYwLZ

Kaina pasirinktame užsiėmime: suaugusiam – 3 Eur, su nuolaida – 1,50 Eur (nuolaidos taikomos vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems).

Gegužės 12 d., sekmadienį:

12 val. Edukacija „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“ Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai)

Kviečiame į įdomų ir linksmą edukacinį užsiėmimą, mėgstamą tiek pradinukų, tiek ir vyresniųjų klasių moksleivių. Jo metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakos apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinos apie siūlus, audinius, galės apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti ir nusifotografuoti. Archeologas pamokys nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.

Registracija tel. (8 41) 37 53 45 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/eYwLZ

13 val. Edukacija „Mėlyni saulės atvirukai“ Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai)
Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiu tirpalu užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija. Edukacijos metu iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Edukacijos metu kursime mėlynus saulės atvirukus gamtos mokslų, augalų tema, kuriuose galėsite pasilikti atminčiai arba padovanoti.

Registracija tel. (8 41) 52 43 93 arba internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/eYwLZ