Ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“ muzikos garsais perteikė žydų tautos ir Vilniaus miesto istoriją

2020-08-04

Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas festivalis tik įsibėgėjo ir žada ryškų bei įsimintiną rugpjūtį. 2020 m. rugpjūčio 6 d. vilos parke žiūrovus stebino nuostabus ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“.

Žymaus žydų pramonininko Ch. Frenkelio statytos vilos parko scenoje pasirodęs ansamblis muzikine kalba perteikė didingą ir tuo pačiu tragišką Vilniuje gyvenusios tautos istoriją. Žiūrovai pajuto grąžintą ano meto koloritą, ypatingą atmosferą. Pasirodymas buvo skirtas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

Muzikinio pasakojimo personažai nebuvo vien išminčiai ar meno kūrėjai, kurių darbai yra tapę pasaulio kultūros paveldu. Tai, veikiau, paprasti žmonės, darbštūs ir nagingi, beatodairiškai stojantys ginti savo tiesos ir įsitikinimų, dažnai susiduriantys su neteisybe ir pykčiu, gebantys pasijuokti iš pačių savęs. Skambėjo S. Prokofievʼo, B. Borisovʼo, J. Achronʼo, M. Bruchʼo, E. Blochʼo, D. Seltzerʼio, F. Latėno ir kt. kūriniai.

Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Partneris – LRT plius. Bilietus platina „Ticket Market“.

Fot. E. Tamošiūnas