Rožių apsuptyje vyks Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas

2022-07-05

2022 m. liepos 6 d., antradienį, 19.30 val. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks XIX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas. Šventiniame koncerte, skirtame Valstybės dienai paminėti, pasirodys Kauno miesto simfoninis orkestras ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė). Dirigentas – Robertas Šervenikas. 21 val. „Tautiškos giesmės“ giedojimas. Renginys nemokamas.

Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – „Aušros“ muziejus tradiciškai pasitinka atidarydamas Tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį. Kasmet meno vadovo Roberto Šerveniko parengta koncertinė programa tampa muzikine muziejaus dovana šiauliečiams ir miesto svečiams. Šiųmetis koncertas skambės garsiai – į sceną žengs Kauno miesto simfoninis orkestras su solistu Mindaugu Bačkumi priešakyje.

Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parkas yra itin populiari vieta Šiauliuose – čia žydi daugiau nei pusantro tūkstančio rožių krūmų, kuriais pasidžiaugti kasdien atvyksta vis daugiau lankytojų. Įspūdingos rožių žiedų jūros fone Liepos 6-ąją ne tik skambės muzika, 21 val. susirinkusieji vieningai su lietuviais visame pasaulyje giedos „Tautišką giesmę“.

Devynioliktą kartą organizuojamo festivalio programoje – 9 pasirodymai, kuriuos žiūrovai išvys visą vasarą iki rugpjūčio 31 d. Šiemet, kaip jau tampa tradicija, keletas festivalio koncertų vyks projekto partnerių erdvėse. Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinyje Telšių ješivoje liepos 21 d. skambės kamerinės muzikos koncertas „Kvartetas praeinančiam laikui“, o liepos 30 d. Burbiškio dvare (Radviliškio r.) pietų šalių muzikos koncertą surengs tarptautinis duetas iš Serbijos ir Estijos.

Vos atidarius festivalį, liepos 13 d., pirmieji į Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parką atvyks publikos numylėtiniai iš Sakartvelo – pasaulinio garso ansamblis „Suliko“. Jie gastrolių Lietuvoje metu pristatys naujausią, dar niekur neskambėjusią savo programą bei keletą pačių populiariausių, lietuvių itin mėgiamų kūrinių. Išsami festivalio programa skelbiama „Aušros“ muziejaus puslapyje www.ausrosmuziejus.lt.

Už palaikymą 19-tą kartą organizuojant festivalį ir ženklią finansinę paramą, „Aušros“ muziejus itin dėkingtas Šiaulių miesto savivaldybei.

Bilietus galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose bei internetu>>>

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindinė rėmėja – Šiaulių miesto savivaldybė, Rėmėjai: AB „Šiaulių banka“, „Gubernija. Nealkoholinis“, UAB „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, UAB „LT ADVERT“, žiniasklaidos grupė „Etaplius“, dienraštis „Šiaulių kraštas“. Draugas – „Dabija“. Festivalį įgarsina UAB „Balheidas“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Romena Čepauskienė tel. (8 41) 43 36 80.