Naujienos

Atgal

Ričardo Norvilos virtuali paroda „Dvidešimt vienas žvilgsnis į sieną“

2021-09-02

Nuo 2021 m. rugsėjo 6 d. iki gruodžio 31 d. veikia virtuali Ričardo Norvilos paroda „Dvidešimt vienas žvilgsnis į sieną“. Virtualioje parodoje pateikiamos Ričardo Norvilos fotografijos ir jų pagrindu sukurtos muzikinės kompozicijos.

„Muzika, kurią jūs išgirsite parodoje – neparašyta žmogaus. Visos natos – tai šviesos ir šešėlio santykio rezultatas, išgautas matematiniu būdu. Šviesos pojūtis gimdo muziką. Harmonija slypi Šešėlio pavėsyje. Tamsos karalystėje – garsų pradžia. Tegul niekad nenutyla tai, kas viduj mūsų.“ R. Norvila.

Parodos kompozitorius: Šviesa / Tamsa
Fotografijos, aranžuotės, prodiuseris: Richardas Norvila
Atlieka: „The New Oslo Losers Trio“
Montažas: Tomas Andrijauskas
Parodos kompozicija: Vilija Ulinskytė-Balzienė

VIRTUALI PARODA

Apie autorių

Ričardas Norvila (g. 1961 m., Šiauliuose) šiuo metu Maskvoje gyvenantis ir kuriantis nepriklausomas kompozitorius, filosofas, alchemikas. Maskvos valstybiniame M. Lomonosovo universitete baigė psichologijos studijas, apgynė filosofijos daktaro disertaciją. 1992–1998 m. studijavo psichoanalizę K. G. Jungo analitinės psichologijos ir psichoterapijos  institute Ciuriche (Šveicarija). Šiuo metu užsiima radikaliais filosofijos, psichologijos ir meno sričių tyrimais.

Autoriaus kūryba, kokia bebūtų jos pateikimo pateikimo forma – muzika, literatūra, fotografija, ar kita, visada yra progresyvi, inovatyvi ir stebinanti. Autorius yra sukūręs daugiau kaip 60 garso takelių teatro ir šiuolaikinio šokio spektakliams–performansams ir kino filmams. Su originaliais kūriniais dalyvavo Europos meno forumuose ir medijų festivaliuose („Morning Line“, „Avanto“, „Prototypes“, „Wien Modern“, „Jauna muzika“, „Enter“, „Transmediale“, „Mozart Festival“, „Insomnia“,  „Donau Festival“ ir kt.).

Norvila yra, ko gero, geriau žinoma užsienyje, nei Lietuvoje, kur jo kūryba retai pristatoma.  Autoriaus neoklasikinių muzikos kūrinių yra įsigijęs „Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21)“ fondas Austrijoje, kurio tikslas yra novatoriškų, eksperimentinių ir netradicinių projektų sklaida. Įvairių šalių muzikos įrašų kompanijos yra išleidusios jo kūrinių CD ir vinilų. Kultine tapo jo plokštelė „The Dust“, įrašyta legendinės austrų kompanijos „Laton“.

Jis yra dviejų knygų –„Suplėšyta tyla“ ir „Filosofinis dienoraštis“ autorius. 2016 m. realizavo radikalų projektą „Muzika keliamiesiems metams“, ir kiekvieną tų metų dieną parašė po vieną muzikinę kompoziciją – iš viso jų sukūrė 366. R. Norvila yra oficialus norvegų avant-džiazo grupės „The New Oslo Losers Trio“ atstovas ryšiams su visuomene.

2019 m. Norvegijoje festivalyje „Insomnia („Nemiga“), jis sugrojo pirmąjį koncertą miegantiems žmonėms („Sleeping Concert“).

Nuo 1999 m. Maskvoje turi studiją-dirbtuves muzikinei ir alcheminei praktikai.

Autoriaus interneto svetainė: http://www.letov.ru/norvila.htm