Naujienos

Atgal

Restauravimo centro specialistai pristatė savo darbus

2019-11-14

Lapkričio 13 d. „Aušros“ muziejuje dirbo Restauravimo taryba. Muziejaus Restauravimo centro specialistai pristatė darbus, padarytus per 2019 metus. O parodyti tikrai buvo ką. Restauravimo centras virto parodų salėmis, kuriose buvo galima pamatyti eksponatus, datuojamus net IV amžiumi. Tarybos posėdyje dalyvavo svečiai iš sostinės Prano Gudyno restauravimo centro: meno kūrinių ant popieriaus restauratorė ekspertė Eglė Piščikaitė ir polichromuoto medžio bei tapybos restauratorė ekspertė Greta Žičkuvienė. Visi restauratorių atnaujinti eksponatai sulaukė gero įvertinimo.
Dalį restauruotų eksponatų bus galima išvysti jau gruodį – naujoje parodoje Chaimo Frenkelio viloje, kitą dalį – restauruotų Venclauskių namų ekspozicijoje.
Tarybos posėdžio metu taip pat buvo pristatyti eksponatai su kuriais restauratoriai dirbs 2020 m. Tai įvairūs dokumentai, meno kūriniai, archeologiniai radiniai labai nukentėję, pažeisti, neinformatyvūs. Restauratorių rankos ir gebėjimai privers į juos pažiūrėti visai kitomis akimis. Po pusmečio vėl posėdžiaus muziejaus Restauravimo taryba.