Naujienos

Atgal

Renginys visai šeimai „Rožės kodas“

2024-06-30

2024 m. birželio 30 d., sekmadienį, 11–17 val. Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko renginys visai šeimai „Rožės kodas“. Muziejus kvietė visus praleisti nepamirštamą dieną, pripildytą rožių žiedų grožio ir kvapų. Vyko pažintinės ekskursijos su rožyno sodinininke, edukacijos, poezijos skaitymai, žaidimai, rožių kosmetikos dirbtuvės, pažintis su floristika. Norintieji galėjo įsigyti įvairios rožių tematikos produkcijos, pasivaišinti rožių arbata. Renginys buvo nemokamas.

Chaimo Frenkelio vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė erdvė Šiauliuose. 2018 m. buvo įgyvendintas parko sutvarkymo projektas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti – įveistas rožynas. Šiandien jame auga net 1725 rožių krūmai, kurie šiuo metu žydi tūkstančiais žiedų.

Vasaros metu įspūdingai atrodantis rožynas įkvėpė muziejininkus organizuoti renginį „Rožės kodas“ ir pakviesti šiauliečius bei miesto svečius iškoduoti šios gėlės paslaptis bei geriau pažinti mieste esantį rožyną.

Sekmadienį Chaimo Frenkelio vilos parke kiekvienas rado sau įdomios veiklos. Vyko meno dirbtuvės, kuriose lankytojai galėjo išlaisvinti savo kūrybiškumą ir sukurti unikalius meno kūrinius, įkvėptus rožių grožio. „Aušros“ muziejaus darbuotojai vedė odos dirbtuvių edukaciją „Rožės žiedas“ ir dailės dirbtuvių edukaciją „Rožės eksponatai“. Vaikai galėjo džiaugtis įvairiais lauko žaidimais, šokinėti ant batuto ir mėgautis nemokamais spragėsiais, kuriais vaišino „Kąsniukų namai“.

Gerai žinomo prekinio ženklo „aromáma“ erdvėje buvo vedamos veido ritualo pamokos, naudojant rožių kosmetiką. Tai buvo puiki proga išmokti masažo technikų ir suprasti, kaip teisingai naudoti produktus. Čia pat – vaikų edukacijų palapinėje – mažieji renginio dalyviai buvo kviečiami pasigaminti stebuklingą kambario purškiklį.

Šiaulių technologijų mokymo centras Žiedlapių kampelyje pristatė floristo specialybę, dalinosi patarimais apie rožių sodinimą, skiepijimą ir auginimą. Rožių arbatos stotelėje vaišinosi ypatinga rožių arbata, išbandė kvapų degustaciją. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas supažindino su kvapiųjų rožių paroda, kvietė išbandyti žaidimus „Kas dalinasi rožės vardą“, norintys galėjo įsigyti hidrolatų. Poezijos mėgėjai galėjo mėgautis poezija jaukioje skaitymo erdvėje – parko pavėsinėse.

Kvapniajame turgelyje buvo galima įsigyti įvairių su rožėmis ir kvapais susijusių produktų, kuriuos pristatė „aromáma“, „Fitsnack“, „Nerolis“ ir „La Veranda“. 13, 15 ir 16 val. vyko ekskursijos po Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus rožyną. Vaikštant takeliais kartu su rožininke lankytojai pažino šį tūkstančiais rožių žiedų džiuginantį rožyną bei jame augančias rožes, sužinojo, kaip tinkamai jas auginti, pasiruošti žydėjimo sezonui, pasirinkti teisingus porūšius ir veisles. 14 val. vaikams vyko orientacinis žaidimas „Surask rožę“, kuriame vaikai ieškojo paslėptų rožių parke.

Renginio metu lankytojai taip pat galėjo nemokamai aplankyti Chaimo Frenkelio vilos-muziejų, susipažinti su ekspozicijomis ir nauja paroda „Nikolajus Novikovas: dekonstrukcija“. Chaimo Frenkelio vilos-muziejuje ir parke veikė „Bleu de Frenkel“ restoranas, kuriame buvo galima pasimėgauti specialiai šventei pagamintais kreminio sūrio ir raudonų uogų pyragaičiais bei rožių ledais.

Šiaulių „Aušros“ muziejus rožių temą aktualizuoja ne pirmus metus – 2019 m. buvo atidaryta paroda  „Rožės kodas“, žvelgianti į rožės ir jos simbolio vietą istorijoje, mene, buityje, literatūroje, atskleidžianti sąsajas su religija ir kt. sritimis. Parodą papildė to paties pavadinimo katalogas, kurį norintys galėjo įsigyti šventėje. Praėjusių metų pavasarį – vilos parke buvo minimas 5-tasis rožyno sezono atidarymas.

„Aušros“ muziejus nuolat gražina parko aplinką, išryškindamas esančius ir suteikdamas jai naujų secesinio stiliaus bruožų. Šiandien parke galima gėrėtis senovinėmis (egzistavusiomis iki 1867 m.) rožių veislėmis ir šiuolaikinėmis rožėmis, atsiradusiomis po minėtos datos. Rožyno mecenatas – Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės vadovas Stanislovas Grušas.

Chaimo Frenkelio vilos parkas ir rožynas tapo šiauliečių ir miesto svečių pamėgta vieta, kurioje leidžiamas laisvalaikis, vyksta koncertai, ekskursijos, organizuojamos šventės, fotosesijos ir kt. Čia liepos 6 d. prasidės XXI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, vyksiantis visą vasarą. Sekmadienį organizuojamas renginys – puiki proga geriau pažinti rožyną ir naujai atrasti Chaimo Frenkelio vilos parko erdves.

Renginio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

 

Platesnę informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyrius tel. +370 41 43 36 80, el. p. info@ausrosmuziejus.lt