Naujienos

Atgal

Pirmą kartą Lietuvoje – ansamblis iš Š. Makedonijos „Makedonissimo“

2023-07-12

2023 m. liepos 12 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks ansamblio „Makedonissimo“ koncertas. Specialiai į Šiaulius iš Š. Makedonijos atvykstantis ansamblis Lietuvoje pasirodys pirmą kartą, jo įkūrėjas ir vienas iš narių – pasaulinio garso pianistas virtuozas Simonas Trpčeskis. Koncertas yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos dalis.

 Ansamblis „Makedonissimo“ populiarus ne tik Š. Makedonijoje, bet ir už jos ribų. Muzikantai, tarsi savo šalies kultūros ambasadoriai, atlieka svarbų vaidmenį, skleidžiant Š. Makedonijos liaudies muzikos skambesį pasaulyje. Jų muzika vertinama dėl stiprios melodijų linijos ir unikalaus makedoniško skambesio. Ansamblis taip pat yra žinomas dėl savo inovatyvių aranžuočių ir originalių kompozicijų. Jų muzika dažnai kelia džiaugsmą ir įkvepia klausytojus. Vasaros festivalio dalyviai išgirs unikalų skambesį, kuriame susijungs įstabūs Š. Makedonijos liaudies muzikos ritmai ir įtraukiančios džiazo melodijos.

Ansamblis „Makedonissimo“ buvo įkurtas visame pasaulyje žinomo pianisto Simono Trpčeskio, kuris yra liaupsinamas dėl įsimintino virtuoziškumo, išraiškos ir charizmatiškų pasirodymų. Plačiajai Lietuvos publikai S. Trpčeskis geriau žinomas iš praėjusiais metais Kaune vykusio „Europos kultūros sostinė“ tarptautinio projekto-koncerto su garsiuoju „Royal Philharmonic Orchestra“ ir Kauno valstybiniu choru. Dabar šią galimybę iš arti pamatyti ir išgirsti pasaulinio lygmens atlikėją su ansambliu turi ir šiauliečiai bei miesto svečiai.

S. Trpčeskis jau bendradarbiavo su daugiau nei šimtu orkestrų keturiuose žemynuose bei dirba su pasaulinio garso dirigentais. Pianistas solinius rečitalius grojo didžiosiose salėse Niujorke, San Franciske, Vašingtone, Londone, Paryžiuje, Amsterdame, Milane, Miunchene, Prahoje, Hamburge, Bilbao, Stambule, Dubline ir Tokijuje. Jo įrašytos kompaktinės plokštelės 2002, 2010 ir 2011 m. pelnė „Gramophone“ apdovanojimus.

Po sėkmingos pasaulinės premjeros Vokietijoje 2017 m., ansamblis „Makedonissimo“ keliavo į Sloveniją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Nyderlandus, Prancūziją, Serbiją, Juodkalniją, Rumuniją, Pietų Korėją, Kanadą, Šveicariją ir Austriją.

Ansamblio sudėtis: Simon Trpčeski (fortepijonas, Š. Makedonija), Aleksandar Krapovski (smuikas, Š. Makedonija), Aleksandar Somov (violončelė, Bulgarija), Hidan Mamudov (klarnetas, saksofonas, Š. Makedonija), Vlatko Nushev (perkusija, Š. Makedonija).

Išsami festivalio programa skelbiama „Aušros“ muziejaus puslapyje www.ausrosmuziejus.lt. Bilietus į koncertą galima įsigyti „TICKET MARKET“ kasose ir Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus kasose bei internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/1hq6C

Festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas.


Bilieto kaina: 12 Eur, su nuolaida 8 Eur*
*Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems.
Vaikams iki 6 metų, kurie neužima sėdimos vietos, įėjimas nemokamas.


Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“
Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“
Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“
Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“