Pažintinė kelionė po Chaimo Frenkelio vilos parko rožyną. Rausvos rožės

2020-05-14

Tęsiame pažintį su 2018-ųjų pavasarį Chaimo Frenkelio vilos parke įkurtu secesinio stiliaus rožynu, skirtu Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui, ir pristatome rožes rausvais žiedais.
Rausvai žydinčios rožės į Europą atkeliavo XII a. viduryje iš dabartinės Turkijos teritorijos. Dažnai rožiniai žiedai pasižymi stipriu aromatu. Šių rožių kvapnumui įtakos turi ir rožinės spalvos pigmentas. Dėl rausvų rožių gausos vasarą Chaimo Frenkelio vilos parkas tampa natūralia aromaterapijos oaze.
Rožinės spalvos rožės puokštėje – gracijos ir elegancijos simbolis. Jos dovanojamos norint išreikšti didžiulį susižavėjimą, simpatiją ir švelnius jausmus.

Chaimo Frenkelio vilos parke auginamos rožių veislės rausvais žiedais:
  • angliškoji rožė „Queen of Sweden“, Anglija, 2004 m. Šią rožę galima įsimylėti, nes jos skintas žiedas džiugina net dvi savaites. Pats krūmas visada auga tvarkingai ir yra labai dailus.
  • Bijūninė vijoklinė rožė „Giardina“, Vokietija, 2007 m. Šios rožės dailūs žiedai primena bijūną ir skleidžia itin stiprų aromatą. Būtina paminėti, kad ši veislė yra tinkama krūmo formavimui, todėl Chaimo Frenkelio vilos rožyne bijūninė vijoklinė rožė „Giardina“ yra formuojama kaip krūmas.
  • Floribundinė rožė „Maxi Vita“, Vokietija, 2001 m. Ši rožė gali didžiuotis savo sodrios ir ryškios rožinės spalvos žiedais. Tinkamai ją prižiūrint, galima paskatinti ankstyvą žydėjimą, kuris baigsis tik prasidėjus rudens šalčiams.
  • Senovinė rožė „Duchesse de Montebello“, Prancūzija, 1829 m. Rožyne šios rožės auga Garbės piliečių skverelyje. Jos pasižymi agrotechniniu tvirtumu, gausiu žydėjimu.
  • Krūminė rožė „Konigin von Danemark“, Vokietija, 1826 m. Ši veislė yra kvapni, žiedas šviesiai rožinis, o forma netaisyklingo bijūno žiedo formos. Tai labai žaisminga ir akį traukianti rožė.
  • Senovinė rožė „Pompon Blanc Parfait“, Prancūzija, 1876 m. Dar viena pilnavidurė, šviesių rožinės spalvos žiedų savininkė, kuri lankytojus džiugina nuo vasaros vidurio. Nepasižymi itin stipriu aromatu.
  • Hibridinė arbatinė Rožė „Frederic Mistral“, Prancūzija, 1993 m. Tai viena nuostabiausių ir tobuliausių parko rožių. Ji pilna spalvos žavesio, aromatas labai stiprus, o skintas žiedas džiugina iki dviejų savaičių. Parke šios rožės jus savo žiedais pasitiks birželio viduryje prie fontano ir automobilių stovėjimo aikštelės. Ši rožė sukurta Frederikui Mistraliui − prancūzų poetui, kuriam 1904 m. suteikta Nobelio literatūros premija.
  • Krūminė rožė „La Reine Victoria“ Prancūzija, 1872 m. Rožė sukurta ilgametės Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Airijos karalystės karalienės garbei, nors išvesta Prancūzijoje. Rožės žiedo forma yra lengva, o spalva ryški.
  • Krūminė rožė „Maid Marion“, Anglija, 2010 m. Nuostabi rožė, skirta garsiosios Robino Hudo istorijos personažui – merginai Maid Marion. Rožė lyg jauna mergina, žiedas lengvas jaunatviškas.
  • Senovinė krūminė rožė „Louise Odier“, Prancūzija, 1851 m. Puošnumu išsiskirianti rožė. Žiedai sodriai rožinės spalvos, pilnaviduriai, stambūs.
  • Angliškoji krūminė rožė „Brother Cadfael“, Anglija, 1986 m. Ši rožė išsiskiria labai stipriu kvapu ir ankstyvu žydėjimu. 40 krūmų lankytojus pasitinka Chaimo Frenkelio vilos fasado pusėje.