Naujienos

Atgal

Europos paveldo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejuje

2020-09-12

Šiaulių „Aušros“ muziejus kviečia į Europos paveldo dienoms „Kultūros paveldas ir edukacija“ skirtus renginius Fotografijos muziejuje, Chaimo Frenkelio viloje, Venclauskių namuose, Žaliūkių malūnininko sodyboje.
 
Rugsėjo 12, 13, 19, 20 d. 12, 14, 16 val. Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)
Retrospektyva „Senasis Šiaulių kinas“. Tai – 90 min. trukmės kino ištraukų ir dokumentinių filmų rinkinio pristatymas. Filmuose pavaizduotas Šiaulių miestas įvairiais istorijos laikotarpiais (nuo 1928 m. iki šių dienų). Žiūrovų laukia turininga kelionė laiku, pažintis su miestovaizdžio kaita, miesto  kasdienybės, švenčių ir negandų patirtys. Filmai surinkti iš įvairių šaltinių – Lietuvos kino studijos, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Šiaulių „Aušros“  muziejaus fondų, Šiaulių kino meno klubo ir Lietuvos kino mėgėjų sąjungos.
Nurodytomis dienomis filmai kartojami 12, 14 ir 16 val.
 
Rugsėjo 15 d. 17 val. Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73, Šiauliai)
Ekskursija ir duonos degustacija Žaliūkių vėjo malūne.
Lankytojų laukia išsami pažintis su vieninteliu Šiauliuose išlikusiu XIX a. antrosios pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros malūnu su veikiančia autentiška grūdų malimo įranga. Dėmesys bus skiriamas malūno istorijai ir Žaliūkių vėjo malūno ekspozicijai. Apžiūrėję visus keturis kepurinio malūno aukštus, susirinkusieji vaišinsis Žaliūkių malūnininko sodyboje kepta duona.
 
Rugsėjo 16 d 17.30 val. Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
Ekskursija „Frenkelių fabrikas – Šiaulių pramonės ir modernėjimo simbolis“ ir orientacinis žaidimas.
Chaimas Frenkelis Šiauliuose įsikūrė apie 1879 metus, kai įsigijo nedideles odų apdirbimo dirbtuves ir čia pradėjo plėtoti savo verslą, netoli Talkšos ežero. XIX a. – XX a. sandūroje iš šio verslo atsirado garsus visoje Rusijos imperijoje ir Pabaltijyje odų fabrikas. 1908 m. šalia klestinčio fabriko Frenkelių šeima pasistatė įspūdingą secesijos stiliaus dviejų aukštų rezidenciją – vilą. Apie visą tai lankytojams plačiau papasakos muziejininkas, pakviesiantis taip pat dalyvauti orientaciniame žaidime.
 
Rugsėjo 17 d. 15–18 val. Venclauskių namai (Vytauto g. 89, Šiauliai
Edukacinės veiklos restauruotuose Venclauskių namuose.
Pastate, kuriame restauruoti autentiški tarpukario interjerai, vyks įvairaus amžiaus lankytojams skirtos edukacinės veiklos. Jose bus supažindinama su Venclauskių namų ir apskritai tarpukario miestiečių interjerais, gyvenamąja aplinka, laisvalaikio užsiėmimais, modernizmo architektūra. Lankytojai ne tik galės pasidairyti po įspūdingas erdves, bet ir išbandyti praktinius užsiėmimus. 


Renginio vietoje ir renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.