Naujienos

Atgal

Paskutinį mėnesio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

2021-11-26

2021 m. lapkričio 28 d., paskutinį šio mėnesio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai lankomi nemokamai.

Lankytojų lauks:

Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74) – nuolatinės ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas“, „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“. Veikia paroda „Oda ir mada“. 

Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89). – veikia paroda „Žymių Lietuvos šeimų ženklai Šiaulių berniukų gimnazijoje“.

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140) – 13 val. šiaulietis fotografas Aleksandras Ostašenkovas žada jaukų, apmąstymų kupiną pasivaikščiojimą po šiuo metu eksponuojamas parodas „Kelias į atmintį“ ir „Kitas krantas“. Autorius pasidalins, kaip jam pavyksta atsiskleisti atminties ir fotografijos santykio nepaprastumą. Ar laiko ženklai fotografijose sukurti atsitiktinai, ar paties autoriaus vaizduotės? Kokia jų simbolinė prasmė? Pasivaikščiojimo po parodą metu, įdėmiau pažvelgus į fotografijas ir klausantis fotomenininko įžvalgų, kviečiame pamąstyti apie žmogaus gyvenimo esmę, suprasti pasaulį ir save, įvardyti gyvenimo vertybes besikeičiančioje patirtyje, suvokti, kad gyvenimas duotas tam, kad jį gyventum.

Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73) – nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija. 

Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139) – nuolatinė „Dviratis technologijų pasaulyje“ ekspozicija.

Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174) – nuolatinė garso ir vaizdo atkūrimo prietaisų ekspozicija. Veikia paroda „Jaunieji technikai Šiauliuose“.

Į muziejus galima patekti be galimybių paso!