Naujienos

Atgal

Parodos „Grand Tour: Didžiosios kelionės liudijimai baronų von der Roppų meno kolekcijoje“ pristatymas

2021-04-30

2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienį, 16 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parodos „Grand Tour: Didžiosios kelionės liudijimai baronų von der Roppų meno kolekcijoje“ pristatymas.

Parodoje platesniame kontekste atskleidžiamos Pakruojo dvaro meno kolekcijos vertybės – skulptūros, tapybos ir taikomosios dailės (porceliano ir stiklo) eksponatai, nuosekliai kaupti kelių baronų von der Roppų kartų, išlikę ir išsaugoti Nacionaliniame M. K. Čiurlionio bei Šiaulių „Aušros“ muziejuose.

„Aušros“ muziejaus darbuotojas, archeologas dr. Ernestas Vasiliauskas papasakos apie baronus von der Ropp’us Kurše, Lietuvoje ir jų senienų bei meno kolekciją, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Grafikos sektoriaus vadovė dr. Aušra Vasiliauskienė pristatys grafikos eksponatus ir papasakos apie parodos kuratoriaus, menotyrininko, muziejininko Osvaldo Daugelio (1955–2020) ieškojimus ir šios kolekcijos tyrimus. Taikomosios dailės skyriaus rinkinių saugotoja Rita Kišonienė kalbės apie kolekcijos taikomosios dailės eksponatus, Taikomosios dailės skyriaus vadovė  dr. Aldona Snitkuvienė – apie eksponatus iš Biotgerio raudonosios akmens masės.

Renginys vyks laikantis visų saugumo reikalavimų. Dėl to dalyvių skaičius yra ribotas ir būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 89. Dalyviai turi būti su kaukėmis, laikytis saugaus atstumo.
 
 
Chaimo Frenkelio viloje paroda veiks iki 2021 m. birželio 20 d.
 
Organizatorius – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, partneris – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.