Lūpinės armonikėlės ir simfoninio orkestro koncertas sužavėjo Šiaulių publiką

2019-08-11

Penktadienį, rugpjūčio 9 d., Chaimo Frenkelio vilos parke lūpinės armonikėlės virtuozas iš Italijos Gianluca Littera susirinkusius žiūrovus įtikino, kad lūpinė armonikėlė gali garbingai skambėti netgi su simfoniniu orkestru – vyko XVI tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas „Vasaros nakties muzika“.

„Bravo“, – po pasirodymo susižavėjimo šūksnių negailėjo susirinkusieji Chaimo Frenkelio vilos parke. Scenoje pasirodęs italas G. Littera kartu su Klaipėdos muzikinio teatro simfoninis orkestru, diriguojamu Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Šerveniko, užbūrė publiką netikėtu lūpinės armonikėlės ir klasikines muzikos deriniu.

Nuo paauglystės susižavėjęs lūpine armonikėle, šiandien G. Littera yra vienas iš nedaugelio solistų pasaulyje, lūpine armonikėle atliekantis klasikinę ir džiazo muziką. Jį nuolat kviečia koncertuoti įvairūs orkestrai ir muzikos festivaliai, atlikėjas yra įrašęs keletą kompaktinių ploštelių, kurios sulaukė nemažo visuomenės bei kritikų dėmesio.

Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestru G. Littera Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio scenoje atliko D. Spivakovski’io Koncertą lūpinei armonikėlei ir orkestrui, N. Paganini’io Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui. Taip pat skambėjo F. Mendelssohn’o siuitos „Vasarvidžio nakties sapnas“ dalys, E. Balsio, P. Mascagni’io kūriniai.

Dalijamės renginio akimirkomis. Fot. E. Tamošiūnas.

Šią savaitę, rugpjūčio 13 d., antradienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį tęsia „Knygos teatro“ spektaklis vaikams „Trumpos istorijos apie...“.

Bilietus galima įsigyti visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose, internetu ir Chaimo Frenkelio viloje.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugai: gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Žemaičių muziejus „Alka“.