Naujienos

Atgal

Nemokamos ekskursijos tarptautinėje parodoje „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“

2019-11-06

Lapkričio 6, 13 d. 17.30 val. Chaimo  Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks nemokamos ekskursijos tarptautinėje parodoje „Susitikimas: dailininkės Sofija Romerienė ir Ona Römerienė“.

Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (kaina – 3 Eur, su nuolaida – 1,50 Eur), ekskursija parodoje yra nemokama. Savarankiškai galėsite apžiūrėti visas muziejaus ekspozicijas, o ekskursija vyks tik parodinėje erdvėje.
Šiaulių „Aušros“ muziejuje saugomas didžiausias ir vertingiausias Lietuvoje dailininkės Sofijos Romerienės tapybos rinkinys (apie 80 kūrinių), kurio didžiąją dalį muziejui perdavė patys šeimos nariai. 2016 m. Römerių giminės atstovai Latgalos kultūros ir istorijos muziejui padovanojo dalį Onos Römerienės kūrybinio palikimo (110 akvarelių) ir archyvinę medžiagą (150 vnt.). Tai viena iš didžiausių Latvijos ir Lietuvos muziejuose esančių šios menininkės kūrybinio palikimo dalių. Šie kūriniai Lietuvoje dar nebuvo eksponuoti.
Chaimo Frenkelio viloje atidaryta paroda suvienija abejų muziejų išteklius ir pirmą kartą pristato bendrą garsios Römerių giminės dailininkų dinastijos atstovių Sofijos Romerienės (1885–1972) ir Onos Römerienės (1895–1974) kūrybos parodą.
Dailininkių kūryba iliustruoja nepriklausomybę atgavusių Lietuvos ir Latvijos valstybių socialinį, ekonominį, kultūrinį, meninį gyvenimą.
Parodoje eksponuojami brandžiausi abiejų dailininkių kūriniai iš Šiaulių „Aušros“ ir Latgalos kultūros ir istorijos muziejų rinkinių.


Paroda Chaimo Frenkelio viloje veiks iki 2019 m. lapkričio 24 d.
Fot. J. Kirkilaitė