Naujus potyrius žada Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukacijos

2021-11-28

Nuotykiai ir muziejus – puikus duetas. Ar kada svajojote tapti televizijos laidos herojais, vaidinti šešėlių teatre ar, kaip tikri dailininkai, piešti savo draugo siluetą? Visus šiuos potyrius siūlome naujose muziejaus edukacijose, kurios vyksta Venclauskių namuose ir Radijo ir televizijos muziejuje.

Tarpukariu Venclauskių šeima augino ir rūpinosi našlaičiais bei sunkiau besiverčiančių šeimų atžalomis. Skaičiuojama, kad globojamų vaikų skaičius siekė daugiau nei 100! Ar jūs galite save įsivaizduoti tarpukariu? Kai nebuvo televizoriaus, mobiliųjų telefonų, planšečių… Iš karto kyla klausimas „ką veikti?“, tiesa? Gausus vaikų būrys sugalvodavo įvairių užsiėmimų, todėl pakviesime ir jus leistis į tarpukarinį nuotykį ir išbandyti edukaciją „Siluetų kūrimas“. Autentišku būdu kursite draugo profilio siluetą, negana to, savo siluetus įrėminsite pačių išpuoštuose rėmeliuose. Tikrai bus ką parodyti sugrįžus namo!

Dar vienas iš vaikų užsiėmimų tarpukariu  – „Šešėlių teatras“, buvęs populiarus ir Venclauskių namuose. Šios edukacijos metu pasiūlysime leistis į nuotykį šešėlių pasaulyje, kur susipažinsite su šešėlių teatru, jo pagrindiniais akcentais ir atributais. Išmoksite, kaip pasidaryti šešėlių teatro sceną, lėles, figūrėles ir kitus rekvizitus. O nusileidus teatro uždangai, suvaidinsite spektaklyje, kurio herojais taps jūsų sukurtos lėlės.

Jei išbandžius tarpukario tematikos edukacijas vis vien pasiilgsite savo telefonų ir televizorių, būtinai apsilankykite Radijo ir televizijos muziejuje, kur „Televizijos studijos dirbtuvėse“ atskleisime žaliojo ekrano paslaptis. Sužinosite apie televizijos studijos ir audiovizualinių kūrinių gamybos specifiką, esminius vaizdo įrašo kūrimo principus bei patys tapsite laidos kūrėjais ar net herojais. Pamatysite, kaip atliekami įrašo montažo darbai, o savo sukurtą originalų audiovizualinį kūrinį – 2–5 min. trukmės vaizdo įrašą – išsinešite kartu su savimi.

Kviečiame leistis į nuotykius muziejuje!

Daugiau informacijos apie edukacijas ir jų kainas rasite čia >>>
Edukacijas užsisakyti galima paskambinus tel. 86 41 43 36 80, arba info@ausrosmuziejus.lt