Naktiniame Chaimo Frenkelio vilos parke – šokio ir violončelių muzikos sintezė

2023-07-21

Liepos 20 d. vėlai vakare Chaimo Frenkelio vilos parke Šiauliuose žiūrovai išvydo „Šeiko šokio teatro“ spektaklį „Boléro-Extended“. Pirmą kartą lauko scenoje atliktas spektaklis tai – originali vieno garsiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravel’o kūrinių „Boléro“ interpretacija. Scenoje pasirodė „Šeiko šokio teatro“ šokėjai ir Klaipėdos violončelių okteto atlikėjai. Akiliausieji žiūrovai galėjo išvysti ir į renginį atvykusį spektaklio choreografą Palle Granhøj (Danija). Renginys yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos dalis.

Danų choreografas Palle Granhøjus drauge su šokėjais kuria varžančiose aplinkybėse atsidūrusių asmenybių portretų galeriją, atskleisdamas unikalias kiekvieno trupės šokėjo savybes ir jomis papildydamas muzikinį spektaklio audinį bei interpretaciją. Choreografas scenoje siekia išryškinti žmogiškąją būtį, užuot eksponavęs šokėjų plastiką ir choreografijos ypatybes, atskleisti vyrus ir moteris, tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus.

Idėja vieną M. Ravel’o orkestrui skirtą „Boléro“ atlikti gyvai tik violončelėmis gimė Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso iniciatoriui Mindaugui Bačkui, o ilgamečio bendradarbiavimo su „Šeiko šokio teatru“ dėka ši mintis peraugo į unikalų šokio ir gyvos muzikos spektaklį.

Atlikėjai: „Šeiko šokio teatras“ (Darius Berulis, Dovilė Binkauskaitė, Mantas Ūsas, Aušra Krasauskaitė, Marius Pinigis, Emilija Dūdaitė, Oksana Griaznova, Inga Kuznecova, Povilas Jurgaitis), Klaipėdos violončelių oktetas (Marius Sakavičius, Karolis Vaičiulis, Gleb Pyšniak ir kviestiniai muzikantai).

Kitą savaitę, liepos 26 d., 18 val. Telšių ješivoje (Iždinės g. 11, Telšiai) žiūrovai išgirs garsių Lietuvos pianistų – Petro Geniušo ir Justo Šerveniko – duetą, koncerte „Muzika dviem“. Rugpjūčio 3 d. 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke rinksis mažieji festivalio klausytojai – čia vyks Keistuolių teatro pasirodymas visai šeimai „Dainos iš vaikystės“. Scenoje pasirodys Aidas Giniotis ir grupė „PlumBum“.

Išsami Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programa skelbiama „Aušros“ muziejaus puslapyje www.ausrosmuziejus.lt. Bilietus į pasirodymus įsigyti „TICKET MARKET“ kasose ir Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus kasose bei internetu.

Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“.

Fot. Kristina Steponavičiūtė