„Muziejus Tau“ – virtualus muziejus visiems

2020-12-18

Šiaulių „Aušros” muziejus atveria dar vieną langą pasauliui ir pristato virtualių pasakojimų svetainę „Muziejus Tau“, kurioje dalinasi tyrimais, istorijomis ir vaizdais iš savo archyvų.

Svetainės ištakos – Europos Komisijos finansuotas projektas „AthenaPlus“, kuriame 2013–2015 m. Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies. Projektas kvietė eksperimentuoti pakartotinai panaudojant suskaitmenintą kultūros paveldą. Jo metu sukurto virtualių parodų kūrimo įrankio MOVIO pagalba „Aušros“ muziejus parengė tris virtualias parodas. Šios parodos 2020 m. perkeltos į svetainę „Muziejus Tau“ ir davė pradžią šiai naujai virtualių pasakojimų erdvei.

Šiuo metu čia galima susipažinti su tarpukario modernizmo architektūros tema. Fotografiniais vaizdais iliustruotame pasakojime pristatomi svarbiausi tarpukario modernizmo stiliaus pastatai Šiauliuose, juos projektavę architektai ir tų namų gyventojai. Virtualioje parodoje atskirai apžvelgiamas tarpukario modernizmo architektūros Kauno atvejis. Platforma greitai bus papildyta dar dvejomis virtualiomis parodomis: „1863 metų sukilimas: veidai, vardai, istorijos“ ir „Šiaulių miesto archeologija: radiniai ir atradimai“.

Svetainę sukūrė ir administruoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – komanda. Įvairios temos svetainėje daugiausia iliustruojamos fotografiniais vaizdais, o ateityje svetainė neabejotinai pasipildys ir fotografijos istorijos pasakojimais.

Kol muziejų ekspozicijos yra užvertos, kviečiame mėgautis istorija virtualiai „Muziejus Tau“ puslapyje – www.museum4u.lt.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus kolekcijos pristatomos ir internetiniame puslapyje, virtualiose parodose, adresu https://www.ausrosmuziejus.lt/virtualiosios-parodos/, Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos LIMIS viešojoje prieigoje www.limis.lt, nacionaliniame atminties institucijų duomenų banke www.epaveldas.lt ir tarptautinėje didžiausioje Europos skaitmeninėje bibliotekoje „Europeana“ www.europeana.eu.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Šiaulių regiono muziejinių vertybių skaitmeninimo centro vadovė Teklė Tomkutė-Vaičiulienė, el. paštas tekle.tomkute@ausrosmuziejus.lt, tel. 8 41 524396.